Ciekawe programy z AppStore – Część 107

Hmm ostatnio „Ciekawe programy z AppStore” ukazują się co dwa tygodnie. No dobra ale to dlatego, że zawsze jest coś, w tamtym tygodniu był iPad 2.

Właśnie z iPadem 2 związana jest pierwsza aplikacja czyli Garageband w wersji iPadowej. Aplikacja pojawiła się dziś w Appstore, a była zapowiedziana wraz z iPadem 2. Działa na iPadzie 1 oraz iPadzie 2 i naprawdę robi niesamowite wrażenie, szczególnie jak na aplikację kosztująca 3,99 Euro i w języku polskim. Program pozwoli na podłączenie instrumentów do iPada lub korzystanie z wbudowanych instrumentów wśród których są najróżniejsze gitary, dziesiątki pianin i syntezatorów, kilka perkusji i beeat maszyn. Muzykę w tym programie może tworzyć naprawdę każdy dzięki „smart” instrumentom, które pozwalają bawić się muzyką bez znajomości jej podstaw. Można też nagrywać za jej pomocą Podcasty.Polecam super program za małe pieniądze.

Life Board to program wydany przez polską firmę INFOR IT. To pierwsza tego typu polskojęzyczna aplikacja na iPada łącząca w sobie funkcje kalendarza, managera zadań, notatnika oraz serwisu informacyjnego, skonfigurowanego według indywidualnych upodobań użytkownika – od specjalistycznych informacji profesjonalnych z zakresu prawa, finansów i biznesu, przez pogodę, po informacje lifestylowe. Aplikacja stara się więc zastąpić kilka różnych innych programów. Wygląd aplikacji naprawdę zachęca do korzystania, program wygląda świetnie. Szkoda jedynie, że kalendarz nie może być synchronizowany z np. me.com. Program jest bezpłatny i w języku polskim. Zachęcam do pobrania.

Czytelnicy iPod.info.pl – tak Wy – najbardziej z wszystkich programów w AppStore doceniają grę Angry Birds. Teraz gra ta pojawiasię w kolejnej specjalnej wersji St. Patrick’s Day Edition. Jest to edycja wydana specjalnie na dzień Świętego Patryka (17 marca), który to jest świętem narodowym w Irlandii. Najważniejszą tradycją obchodów Dnia św. Patryka jest noszenie ubrań w kolorze zielonym i tak waśnie w tej wersji gry wszyscy bohaterzy mają zielone kapelusze i całość jest utrzymana w irlandzkim stylu. Sama gra jest jak dla mnie średnio ciekawa, ale lubię dzień Świętego Patryka bo jedną z jego tradycji jest picie zielonego piwa oraz Whisky, a jedno i drugie bardzo lubię. Cena 0,79 Euro – tyle co piwo.

Uff 2 minuty przed piątkiem :)

 • 3G

  Mnie najbardziej martwi to ze juz 11 marca a norbi WCIĄŻ nie ma iPada 2!!;)

 • Arti

  O wypraszam sobie ja też jestem wiernym czytelnikiem twojego bloga
  ale dla mnie gra Angry Birds to porażka ;) i żeby nie było grałem w pełną wersję,
  i moim zdaniem takie Cut The Rope bije tą grę na głowę przynajmniej ma swietnie działającą fizykę czego właśnie brak w Angry Birds.

 • Nicolas

  Norbi, ale będziesz miał 25 marca iPada 2 ? Bo za nim kupię chciałbym zobaczyć twoją recenzję. Choć wiem że jak jest się fanatykiem Apple to recenzja będzie mało obiektywna :).

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  Recenzja iPada 2 już w środę :)

 • gucio23

  Można dopisać, że garageband działa z iRig’iem :P więc można mieć ipada jako piecyk ;>