Darmowa nawigacja GPS ale nie od Google tylko Apple

Zapewne pamiętacie temat sprzed kilku tygodni o bezpłatnej nawigacji GPS dla iPhone OS od Google. Wtedy pojawiły się informacje, że Google zamierza wydać darmową nawigację dl platformy iPhone OS, miała być ona taka sama jak dla Googlowego systemu Android. Pisząc wtedy tamten tekst gdzieś się wewnątrz siebie zastanawiałem czy to jest po drodze Apple.
Dzisiaj w kilku serwisach poświęconych Apple pojawiły się informacje komentujące poszukiwania przez Apple inżyniera, który miałby się zajmować rozwojem aplikacji Maps z iPhone OS. Razem z informacjami pojawiły się spekulacje, że pewnie Apple planuje samemu stworzyć system bezpłatnej (lub płatnej) nawigacji dla Swojego systemu operacyjnego. To nawet logiczne, po co oddawać pole innym, skoro można zrobić to samemu.
Tak tylko sobie myślę – przecież darmowe systemy nawigacji już są, posiada go dla przykładu opisywana w ostatnim numerze MJ, Nokia N97. Więc o co tyle hałasu?

PS. Ja tam czekam na AutoMapa dla Phone :)

 • Marek

  iPhone nie nadaje się do nawigacji.
  Jedynym warunkiem jest przystawka z dodatkowym odbiornikiem GPS, w mieście iphone po prostu się gubi ( xGPS ), traci sygnał, prowadzi ulicą równoległą oddaloną o 30 metrów

 • Dawid

  Najlepsza nawigacja na iphon-a jak dotychczas jest NAVIGON, ale jak przedmówca słusznie zwrócił uwage w mieście poprostu się gupi (nawet navigon)

 • Tomek

  Używam nawigona od samego początku i nie gubi nawet w mieście. Może macie problem z modułem gps w telefonie?

 • vinci

  Testowałem na iPhonie zarówno Navigon jak i TomTom – głównie w mieście – iPhone 3G – zero problemów, rewelacyjnie działa. A z tych dwóch programów wybieram TomTom – bardziej mi pasuje ;)

 • Pingback: Blog – iPod, iPhone, iPhone 3G, iPhone 3GS – informacje … » VoxTrek – prawie darmowa nawigacja GPS dla iPhone