VoxTrek – prawie darmowa nawigacja GPS dla iPhone

VoxTrek Prawie darmowa nawigacja GPS dla iPhoneGoogle i Apple podobno pracują nad darmową aplikacją do nawigacji GPS dla iPhone, tymczasem za niecałe euro można taką nabyć w już w chwili obecnej w AppStore. Program się nazywa VoxTrek i kosztuje tylko 0,79 Euro w świątecznej promocji.
Jest to pełnoprawna nawigacja GPS kierująca nas zakręt po zakręcie do celu. Działa niestety tylko w języku angielskim i w tym języku podawane są komendy głosowe. Największą zaletą i wadą jednocześnie jest korzystanie z map online OpenStreetMap, CloudMade i Google. Zaleta to dokładność, aktualność i ogólnoświatowy zasięg map, wada to oczywiście konieczność pobierania map w czasie nawigacji, co generuje dodatkowe koszty. Na szczęście program posiada możliwość pobrania zadanego fragmentu mapy gdy mamy dostęp do Wi-Fi i potem nawigowania w trybie offline.
Nie wiem jak działa ta nawigacja bo właśnie ją pobrałem i ciężko nawigować z sypialni do łazienki :), wygląda natomiast bardzo ładnie i porządnie. Jutro przyjdzie czas na sprawdzenie działania, jeśli działa dobrze to jestem pewien, że odniesie duży sukces. W końcu 0,79 Euro to nie to samo co 79 Euro.
——————AKTUALIZACJA———————-
Testowałem dziś i aplikację VoxTrek jak również wspomnianą przez Was w komentarzach NaviCat. VoxTrek faktycznie nie działa najlepiej, ciężko wyszukać adres, i jest ogólnie jakaś nie intuicyjna. Zupełnie odwrotnie jest z NaviCat, ta nawigacja działa bardzo bardzo sprawnie i szybko. Wyznaczanie trasy jest całkiem optymalne, interfejs intuicyjny słowem wszystko czego wymagamy od sprawnej nawigacji.
Problemem jest brak możliwości pobrania mapy w trybie offline.

 • http://piotrkaczmarek.net Piotrek

  Myślę że przy okazji obniżki ceny VoxTrek warto wspomnieć o działającej na podobnej zasadzie aplikacji NaviCat (w tej chwili również za 0,79 EUR) – tę sprawdziłem i mogę osobiście polecic, bardzo dobrze przemyślana, wygodna i – co chyba najważniejsze – działa naprawdę świetnie jak na swoją cenę.

 • Jerzy

  jeszcze VoxTrek nie ściągnąłem ale komentarze są zniechęcające, ponoć nic tam nie działa a dają raiting <1/10 ciekawe czy faktycznie, zaraz zerknę na NaviCat

 • Jerzy

  ok, na razie się wstrzymuję poczekam na opinie od osób które ściągneły nawigację za mniej niż 1 dolara / euro. Więcej wydać to grzech jeśli się czeka na Automapę na iphona ;o)

 • Marucins

  Faktycznie super prezent. Rewelacja.

 • funny the

  No jak to dziala w calej Polsce i rownie dobrze jak tomtom to rzeczywsice rewelacja.. ale mam jednak obawy ze jak cos jest za prawie darmo – to nie bedzie to ta sama funkcjonalnosc jak tomtom

 • Piti

  @funny the
  Chodzi o to, że tu producent nie musi komuś (np. TeleAtlasowi) płacić za mapy, tylko są pobierane za darmo chociażby z Google Maps. Dlatego pewnie dużo niższa cena. A jeśli się tego dużo sprzeda, co w tej cenie jest prawdopodobne, to twórcy i tak swoje zarobią. Problemem dla mnie jest transmisja danych, jak bym miał duży pakiet to ok, ale tak to nie bardzo. :/ Na dłuższą metę to nie wiem czy nie taniej wyjdzie raz zapłacić za mapki w TomTomie, Navigonie, czy czymś podobnym, niż płacić ciągle za internet w tel. No chyba, że komuś np. „na raza” potrzeba. :)

 • Nemmerin

  Zechęcony dobrymi opinniami muszę powiedzieć NaviCat to dno testowałem ją na Żwirki w Warszawie trasa na Obrzeżną 1… to zamiast prowadzić mnie do racławickiej i np wołoskiej to chicał wracać do pomnika lotników i na około przez niepodległości…pomysł fajny i menu estetyczne ale jakość map i precyzja (logika) programu 20/1000

 • http://www.bestkazino.ru/online.html Poker online

  Thank you for this valuable post. It changed my approximation

 • brat

  WSTAWAJ !!! napisz cos, nuuuudy :)