Dzisiejsze nowości – Apple TV black 2G i nowy interfejs dla Apple TV black 1G

Kolejną dzisiejszą nowością jest nowe Apple TV. Od poprzedniego nie różni się wyglądem ale różni się funkcjonalnością. Główna zmiana dotyczy oczywiście rozdzielczości z jaką Apple TV będzie wysyłało obraz na TV. Poprzednia wersja wysyłała obraz 720p, nowa 1080p. Za pracę odpowiada procesor A5 znany z iPada 2 oraz iPhone 4S, ale co dziwne w wersji jedno-rdzeniowej, a nie dwu tak jak w wspomnianych urządzeniach. Co ciekawe cena Apple TV w USA się nie zmieniła, nadal kosztuje 99$ za to na polskich stronach mamy cenę niższą od poprzedniej. Teraz jest 419 zł, wcześniej było to 479 zł. W sklepach nowe Apple TV powinniśmy zobaczyć 16 Marca, również w Polsce.

Zmienił się też zupełnie interfejs ekranowy, teraz jest bardziej cukierkowy. Na szczęście lub nieszczęście nowy interfejs nie jest cechą Apple TV black 2G, a cechą iOS 5.1 dla tego sprzętu. Dlatego jeśli zainstalujecie iOS 5.1 na starym Apple TV black to też będziecie mieli nowy interfejs. Poniższe zdjęcia pochodzą właśnie z Apple TV black. Z aktualizacja uważajcie jeśli instalujecie na waszych urządzeniach jakieś programy wymagające Jaibreaku. Nie wiadomo kiedy będzie on dostępny dla tej wersji systemu.

17 Comments

 1. Co? dobrze rozumiem? Apple TV za 313 pln? (wiem, że to cena w Stanach)

 2. Tyle samo kosztowała poprzednia wersja. 

 3. Czy wiadomo coś o prawach do transmisji meczów Barclays Premier League?  Jakiś czas temu można było przeczytać taką plotkę.

 4. W USA oprócz mlb mozna oglądać rownież NBA i NHL Czy jest jakiś sposób żeby była taka możliwie rownież w Polsce ?

 5. 310-320 zł to cena NETTO w Stanach. Obecnie polska cena netto to 389 zł.

 6. vpn, konto usa ;-)

 7. „Filmy”, „Komputery”, „Ustawienia”, a gdzie jest „Muzyka” ?!

 8. Na store.apple.com/pl polska cena to 419 brutto.

 9. czarne appletv vpn nie umie o ile pamiętam

 10. Nie z komputera tylko z iTunes Store. Na poniższym obrazku jest, a w Apple TV nie.

  http://cdn.macrumors.com/article-new/2012/03/apple_tv_2012.jpg

  I przy okazji jedno pytanie, czy ktoś wie, co zrobić, aby na Apple TV zdjęcia wg. wydarzeń najnowsze były na górze lub była zapamiętywana ostatnia pozycja. Mam 15.000 zdjęć z wielu lat i jak mam za każdym razem rolować je na dół to odechciewa mi się ich oglądać. Mam wrażenie, że ludzie, którzy to urządzenie wymyślili nie używają go.

 11. 419 to zdaje się cena starego modelu (specyfikacja). Nowa nie jest jeszcze dostępna.

 12. Mam pytanie troche z innej beczki. Czy jak zainstaluje na atv xbmc to bedzie dzialalo AirPlay?
  Czy tylko na oryginalnym sofcie?

 13. Mnie się wydaje, że cena 419zł była przy nowym modelu, z tym że był niedostępny, za to teraz cena wróciła do 479zł :(

 14. ta ikona jest do iTunes Match. pojawia się jak się w ustawieniach zarejestruje tę usługę, oczywiście na amerykańskim koncie. 
  swoją drogą tu zaczynam widzieć wreszcie zastosowanie dla iTunes Match bo działa super, nie to co np. na iPadzie, gdzie jest totalnie bezużyteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *