GeoHot pracuje dla FaceBook’a

Serwis www.electronista.com podał dziś naprawdę ciekawą wiadomość na temat GeoHota Powołując się na innego hakera P0sixninja oraz informacje na Facebooku Geohota, informują oni, że nasz tytułowy bohater pracuje od maja tego roku dla FaceBooka. Nie do końca wiadomo czym dokładnie się zajmuje, ale można się domyśleć, że aplikacją do obsługi tego serwisu na iOS. Niewątpliwie to świetny nabytek dla FaceBooka, niewiele osób zna tak doskonale ten ekosystem.

Dla przypomnienia GeoHot  jako pierwszy złamał simlocka w iPhone pierwszej generacji, potem napisał kilka różnych programów do Jailbreaku, w międzyczasie znikając i pojawiając się na scenie Jailbreakowej. Dodatkowo też jakby poza godzinami obszedł zabezpieczenia Sony PS3 i po głośnej batalii poszedł na ugodę z Sony w której zobowiązuje się, że nie dotknie już konsoli Sony. W FaceBooku pewnie nie będzie miał okazji.

PS. Ciekawe czy jego kontrakt z Zuckerbergem zakazuje mu hakingu iOSa?

 • Damianoz

  Dobry krok :-) teraz nowy system -> nowy telefon -> i bedzie ciekawie

 • Mm

  Chyba Geohot nie złamał ps3. Zrobiła to inna grupa hakerów prezentując swój wyczyn na jednej z konferencji. Ten pan dostał metodę wlamu na talerzu.

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  Mm: Napisał też własny exploit,a faktycznie potem wydał program bazujący na fail0verflow

 • Piti

  Mógłby zrobić lepszą aplikację FB na iPhone’a, bo po paru ostatnich aktualizacjach program, który jest obecnie jest w AppStore działa masakrycznie – nie dość że wolno, to nie można sobie wybrać języka (mam tylko PL, wcześniej był tylko EN), a po polsku niektóre rzeczy ucina albo zwęża.

 • ziefco

  Norbi, ja cie blagam… geohot jest specjalista od bezpieczenstwa i zabezpieczen i na 10000% zajmuje sie wlasnie tym w FB, do napisania aplikacji na iosa mozna zatrudnic byle kogo, a nie jednego z najslynniejszych hakerow na swiecie.

 • Oski

  @ziefco jednego z najsłyniejszych hakerów na świecie – nawet na blogu o iOS mozna sie niezle usmiać dzięki

 • VnnAmed

  No cóż szkoda że nie pracuje już nad Jailbreakiem, ale z czegoś chłopak musi żyć. Chociaż w jego wypadku to chyba: za coś musi kupić sobie to Maserati. Nie wierzę, że gość który hakuje iPhony i PS3 nie ma kasy :)

 • JebaczKoz

  Ciekawi mnie ta aplikacja do FB może będzie płatna?
  A GH robi pewnego rodzaju zabezpieczenie przez crakowaniem?