Inteligentny Hotspot w iOS 8 oraz OS X 10.10

inteligent hotspot ios 8W iOS 8 oraz OS X 10.10 Apple wprowadza tak zwany Inteligentny Hotspot. Ma on w zasadzie jedną funkcję, urządzenia zalogowane na ten sam login iCloud wymieniają się między sobą informacją o możliwości korzystania z Hotspotu. Czyli np iPhone wysyła informację o tym, że ma możliwość włączenia takiej funkcji. Dzięki temu możemy mieć wyłączony na Hotspot w telefonie, a na komputerze Mac dostaniemy informację, że jest możliwość włączenia go. Gdy klikniemy na niego to on automatycznie się włączy w naszym telefonie oraz wyłączy po tym jak przestaniemy z niego korzystać. Nie do końca to jeszcze wszystko działa w aktualnych wersjach beta iOS 8 oraz OS X 10.10.

Drugą fajną sprawa wynikająca z Inteligentnego Hotspotu jest przekazywanie poprzez iCloud informacji takiej jak stan naładowania baterii w urządzeniu z którego chcemy skorzystać oraz zasięgu sieci GSM w tym urządzeniu. Co ciekawe dostaniemy tam dokładniejsze dane niż bezpośrednio na ekranie iPhone. iPhone niezależnie od typu połączenia 3G pokazuje jedynie właśnie taki znaczek na ekranie. Dzięki informacji przekazywanej za pomocą inteligentnego Hotspota dowiemy się więcej, zauważyłem znaczki EDGE, UTMS, HSDPA, LTE.

6 Comments

  1. Dla mnie jest to jedna z najlepszych funkcji w nadchodzącym iOSie. Często używam internetu z iPhone’a na moim iPadzie i dotychczas była to katorga

  2. Grzegorz Mikoś

    Tak z ciekawości.
    Działa to z iPod touch ?

  3. U mnie niestety, to nie działa. No ale wiadomo, beta. W finalnej wersji będę bardzo często z tego korzystał:)

  4. Mi to tam obojętne bo iPada mam z 4G a iPod Touch i tak ma iOSa 3.1.3, ale funkcja ciekawa, może skorzystam jak zapomnę doładować iPada – zdarza się to często, bo operatorzy zawsze korzystają z powiadomień SMSem, aplikacje są kiepskie albo nie ma ich wcale… Dlaczego iPad z 4G nie może odbierać SMSów? Jak jest handoff + continuity to i tak można dzwonić i SMSować z iPada, ale tylko za pośrednictwem iPhone’a.

  5. Działa elegancko , super funkcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *