iOS 7 koncept

W iOS 7 teoretycznie można się spodziewać sporych zmian w interfejsie, może jego ujednolicenia. W końcu przez 6 lat uzbierało się sporo niezgrabnych kawałków. Dodatkowo od niedawna za interfejs tego systemu jest odpowiedzialny Jonathan Ive, a iOS 7 będzie właśnie pierwszym systemem spod jego reki. Nie wątpię, że ta jego ręka estety i minimalisty będzie chciała odcisnąć swoje piętno na wyglądzie systemu. Podejrzewam, że system będzie bardziej czysty i minimalistyczny, ale rewolucji nie będzie. Przekonamy się o tym na własne oczy pewnie na początku czerwca lub pod koniec maja kiedy pojawi się zapewne pierwsza wersja beta iOS 7. Może będzie wyglądał tak jak ten koncept z filmów? Mi się podoba.


19 Comments

 1. Bardzo googlowe, co oczywiscie na plus. W tej chwili każda zmiana bedzie dobra :)

 2. Nawet ładny koncept. W systemie powinno być więcej rzeczy [przełączniki, odpowiadanie w danym miejscu na esy] dostepnych z gestami, skróty [NcSettings]. Coś co jest przydatne, ale nie obrzydza w systemie :)

 3. Mi się osobiście nie podoba :) Dla mnie powinni tylko bardziej lockscreen oczyścić [mniejszy slider, jakoś fajniej godzinę, datę i powiadomienia ogarnąć i dać więcej przezroczystych elementów bo teraz na LS jak mi 3 powiadomienia wyskoczą to nie widzę tapety -,-), ulepszyć „Centrum powiadomień”(tzn,tą belkę, nazwa mi z głowy wyleciała, nie wiem czy dobrze napisałem) dodać więcej widgetów(nie koniecznie tych ze switcher’ami bo są na moje oko nie potrzebne), i mogli by zminimalizować te banerki od powiadomień(np. tak jak to robi diet bulletin) itp. Mogli by też z deczka ikonki odpicować i więcej przezroczystych elementów żeby to „czyściej”(nie wiem jak to ująć) wyglądało i mi by pasowało :)

 4. I może jeszcze dodać coś podobnego jak w BiteSMS, że nie trzeba odblokowywać telefonu żeby odpisać na sms Tylko przesuwasz, wyskakuje okienko, odpisujesz i wysyłasz po czym okienko się zamyka. Jest to naprawdę wygodne i szybkie. :) Ci co korzystali z BiteSMS ogarną o co mi chodzi :)

 5. a ja osobiście nie przesadzał bym z tym minimalizmem bo może to zbyt bardzo przypominać windows phona. Gólnie apple powinien trzymać się swoich starych standardów.

 6. Bardzo fajny koncept :)

 7. Zgadzam się. Jak dla mnie jeżeli nowy iOS ma tak wyglądać to ja go nie chcę. Wolałbym obecny wygląd rozszerzony o nowe funkcje (ale bez samsungowego przesadyzmu). Więcej Widgetów w belce, może jakieś przełączniki jak te znane z jaila, chętnie przyjąłbym też gesty znane z iPada. Jak dla mnie wystarczy :)

 8. za bardzo Googlo i WindowsPhono podobne :P

 9. Jak tak ma wygladac przyszlosc iOS to bedzie jak z xp i reszta systemu z microsoft totalna klapa! Dzisiejszy iOS to jest to, no chyba, ze ktos potrzebuje fontanne, albo fajerwerki w telefonie, no moze frytkownice, grill, to dopiero bedzie Smartphone :)

 10. Zbyt podobne do Windows Phone i Androida wg mnie. Już widzę te komentarze hejterów na Antywebie i Spider’s Web – „Apple zgapia od Microsoftu i Google”, „Teraz Google powinien pozwać Apple”, „I kto tu od kogo zgapia” oraz wiele innych (których lepiej nie wymieniać), gdyby Apple wprowadziło takie zmiany jak na koncepcie powyżej :)

 11. Hehe, widać, że gościu nie ma bladego pojęcia o projektowaniu mobilnych designów. Taka wielkość fontów? Takie małe gwiazdki przy utworach? C’mon? Chyba, że do iPhone’a będzie dokładany rysik. LAWL nie. :P

 12. Znowu fanboje śnią na jawie. Niech najpierw fApple uszczelni obejście blokady ekranu logowania a później bierze się za rozbudowywanie iOS. Tyle czasu zwlekali to i mogą zwlekać dalej – prawdziwi wyznawcy wybacza im wszystko.

 13. NCSettings się tak dobrze komponują z ekranem powiadomień, a jednocześnie ich brak tak bardzo wkurza, że to jest zdecydowanie pierwsze na mojej liście. ;)

 14. To ominięcie kodu blokady i wejście do aplikacji telefon w której nic się nie da zrobić i to tylko na iPhone 4 to bardzo duży problem

 15. wlasnie za to lubie iOS, ze nie jest googlowy. :)

 16. Na pewno wygląd będzie bardziej minimalistyczny. Ale mam nadzieję, że nie będzie to wyglądało jak na tych konceptach. Jest to zbyt podobne do googlowego klimatu. Ja takiego klimatu nie lubię. Dla mnie napisy są zawsze zbyt jasne w stosunku do tła. Wszystko ma zbyt słaby kontrast, jest wyblakłe, szarobure. Czasem dosłownie nie wiem gdzie jest jakiś przycisk, a gdzie tylko tekst. Nie lubię klimatu googlowego GUI (chociaż najgorszy nie jest). Ja nawet niekomfortowo czuję się w GUI GMaila. Na szczęście na codzień używam od kilkunastu lat zupełnie innego konta, a GMail mam ale widuję go może 2 razy w roku.

  Z GUIem od Iva wiążę wielkie nadzieje i chciałbym w iOS trochę wszystko uprościć. GUI aplikacji mógłby już przestać naśladować magnetofony, notatniki, kalendarze, mikrofony, książki i inne przedmioty z poprzedniej epoki. To było fajne jeszcze 2 lata temu. Teraz też się broni, bo jest perfekcyjnie wykonane z dbałościa o najdrobniejsze detale. Jednak chyba czas najwyższy na oderwanie się od tej filozofii tworzenia GUI. Myślę, że Ive to zrobi.

 17. Zastępowanie applowych rolek do wyboru godzin, dni itp klawiszkami to kiepski pomysł.
  Autor filmików lubi jasne kolory, ale szara czcionka na białym tle jest beznadziejna.
  Do czytania wiadomości która pojawia się pod koniec pierwszego filmu to dołączony rysik powinien być połączony chyba z lupą…

 18. Jako że jestem 50/50 apple/google user’em to muszę przyznać że mi się podoba że byłby to interface bardziej podobny do rozwiązań google, tylko żeby nie przesadzić. Moda na minimalizaję jest dobra i chciałbym żeby Apple pozbyło się zbędnych grafik, ramek, gradientów itp. ale białe tło i szare ikony są już stylem google, czarne tło i kolorowe kwadraty to pomysł od microsoft, apple musi odnaleźć własny minimalistyczny styl w iOS7 żeby utrzymać z duchem czasu, ale i z indywidualnością marki.

 19. obrzydliwe i swieci pustkami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *