iOS 7 wykrywa nieautoryzowane kabelki i akcesoria

iOS 7 wykrywa nieautoryzowane kabelki i akcesoriaPodłączając dziś iPhone’a do ładowania poprzez tani chiński kabelek Lightning moim oczom ukazał się komunikat „Ten kabel lub akcesorium nie ma certyfikatu i może zawodzić podczas pracy z tym iPhone’em”. W przypadku iOS 6 taki komunikat się nie pojawiał. Kabelek dalej pracuje bez problemu i pozwala zarówno ładować jak i synchronizować mojego iPhone’a ale skoro to wykrywają to w przyszłości mogą to spokojnie zmienić. Co więcej skoro telefon wykrył taki kabelek to na pewno zapisał to w logach, serwis na 100% może to odczytać i np. pozbawić nas gwarancji. Oczywiście sprawa dotyczy tylko kabli ze złączem Lightning, w przypadku starego złącza 30pin nie ma czego sprawdzać bo te kable nie mają żadnych chipów autentykujących.
Jednocześnie przekonaliśmy się, że chipy stosowane w tanich kabelkach różnią się od tych stosowanych przez Apple. Dziś po południu sprawdzę jak się ma sprawa z kablem nie produkcji Apple ale takim od firmy posiadającej Applowe błogosławieństwo.

PS. Przy okazji Apple rozstrzyga za nas kwestię pisowni „iPhone’em”.

20 Comments

 1. Dziwne to „iPhone’em”. Z reguły przy odmianie przez przypadku słów z innego języka, po samogłosce umieszcza się spółgłoskę bez apostrofu.

 2. JakubOstaszewski

  Z tymi mającymi „błogosławieństwo” jest ok, nic nie wyskakuje.

 3. Czesc ja mam kable 30pin od „Chińczyka” do iPhone 4S i bez komunikatów działa perfekcyjnie, kupione na zastępstwo. Pozdro

 4. Maciej Kłakus

  niektore tanie chinskie nie dzialaja, potwierdzone info :) Na 6.0 smigal kabelek ze az milo, na 7.0 juz nie :)

 5. To chyba ze względu na to, że ostatnie „e” w iPhone jest nieme, mówimy „ajfon”, a nie „ajfone” czy „ajfoni”. Przykładowo w pisowni „Kanyemu Westowi” nie będzie już błędu bo Kanye czytamy (nie bawiąc się w zapis fonetyczny) „Kani”, ale nie jestem językowcem, to po prostu takie moje spostrzeżenie :)

 6. Miałem coś takiego na 3GS i iOS6. Raz wyskakiwało raz nie, przeważnie nie, ale mówię zdarzało się.

 7. Ale nie masz komunikatu na iOS 7?

 8. Podłączam do ładowania/synchronizacji i nic się nie wyświetla, jest odgłos jaki następuje przy podłączeniu kabelka i ładuje iPhone.

 9. Tam był inny komunikat – w stylu to akcesorium nie obsługuje ładowania i dotyczył czego innego

 10. Mateusz Siniarski

  A moze to tylko taka informacja dla developerow, finalna wersja zamiast komunikatu, przestanie wykrywac kabel :P

 11. To dlatego, że 'stare’ 30-pinowe kable nie maja żadnych scalaków identyfikujących. Jest to prosty kabel z wtyczkami na obu końcach.

 12. Pamiętam, że jeszcze na 3.1.3 na iPod Touch 3G pojawiał się podobny komunikat, coś typu – To akcesorium jest nieobsługiwane i nie chciał się ładować. Pamiętam, że nawet w Cydii szukałem jakiegoś FIXa, ale nie pamiętam czy znalazłem.

 13. Jest dokładnie tak, jak mówi kolega Przemek :). Najogólniej rzecz ująwszy, apostrof (i w razie potrzeby kolejną samogłoskę) stawiamy wtedy, gdy ostatnia litera jest niema. iPhone – iPhone’owi – z iPhone’em. Ale… o iPhonie :).

  Więcej na temat zasad pisowni końcówek wyrazów pochodzących z języka angielskiego można znaleźć tutaj: http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=11890

  A przy okazji (bo to często popełniany błąd)… Nie „o Steve’e Jobs’ie” (czy jeszcze bardziej karkołomnie, co zdarzało mi się widywać), ale „o Stevie Jobsie”. Prawidłowa odmiana imienia „Steve” została wyjaśniona tu: http://poradnia.pwn.pl/lista.php?szukaj=steve&kat=18, a w nazwisku „Jobs” nie ma żadnej niemej samogłoski na końcu, nie ma więc także potrzeby, by cokolwiek oddzielać apostrofem :).

 14. Przed oddaniem do serwisu wypadało by wyczyścić całą zawartość. Więc twój wymysł odnoście logów zapamiętujących podpięcie innego kable nie powinny nikogo obchodzić.

 15. chyba, że zapisują się tam gdzie nie można tego wyczyścić :D

 16. Czyli gdzie?
  ROM…
  guhaha

 17. Mi natomiast iPhone 5 z iOS7 strasznie mi uprzyksza życie dzisiaj.
  Pierw prawie zaspalem do pracy bo iPhone poprostu sie wylaczyl/zwiesil i budzik nie zadzwonil.
  Przytrzymanie wlaczania nie pomoglo, dopiero twardy reset pomogl (iPhone ladowany cala noc oryginalnym kablem). Od tamtej pory co parenaście minut musze wpisywac kod blokady przed odblokowaniem (mimo że mam ustawione co 4h

 18. Prawda z podróbami. Kupiłem Chińczyka i podłączyłem Iphone’a 5 do stacji philipsa. Ładowanie działa ale funkcje wogóle. Zastanawiam sie czy na oryginalnym będzie działał. Czy ktoś mi moze przyblizyć sprawę

 19. A ja miałem podobną sytuację. Posiadam oryginalny kabel i taką stację dokującą biurkową do iPhone 5 (chińczyk). Komunikat ten sam! Ale czemu? kabel oryginalny!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *