iPad 5 będzie o 15% cieńszy i 25% lżejszy od obecnego?

ipad5
Dość ciekawe informacje/plotki możemy dziś znaleźć na www.macrumors.com. Według cytowanego przez nich specjalisty iPad 5 będzie o 15% cieńszy i 25% lżejszy niż iPad 4. Będzie miał też niestety mniejszą pojemność baterii o około 25% do 30%. Czas pracy nie koniecznie musi być krótszy bo będzie wyposażony w bardziej energooszczędny procesor A7X i ekran w nowej technologii. Jeśli o mnie chodzi jestem pewien, że iPad 5 będzie wyglądał tak jak ten na środkowym rysunku czyli taki większy iPad mini. Wskazują na to wszystkie plotki i części.
Jak przeliczymy te  15% cieńszy i 25% lżejszy na konkretne liczby to bardzo ciekawe wygląda iPad 5 w porównaniu do iPada mini.
………….. iPad 4   – iPad 5 – iPad mini
grubość      9,4     –  8,0    –   7,2
waga          652    –  490   –   308
Przyznacie, że jeśli te dane się potwierdzą, to duży iPad stanie się zdecydowanie bardziej mobilnym urządzeniem. W moim przypadku jednak raczej nie wrócę na stałe do dużego iPada bo mimo mniejszych rozmiarów nadal nie będzie można go włożyć do kieszeni. iPada mini można, dlatego na wiele „wyjść” mogę go ze sobą zabrać bez konieczności zabierania jakieś torby. Już sprawdziłem, że do kieszeni ulubionych krótkich spodenek też się mieści.

  • kk

    czyli iphone 11 z ekranem 7″ tez sie zmiesci do kieszeni ;) a tak marudzisz ze 5″ jest za duzo :P (sam wole mniejsze)

  • http://www.ipod.info.pl Norbert Cała

    :) Do kieszeni tak, ale przy uchu wygląda dziwnie :) http://www.ipod.info.pl/index.php/ipadophone/