iPad 5G – poznasz go po akcesoriach

Pewnie pamiętacie starą zasadę, że informacje na temat wyglądu nowych produktów Apple wypływają najczęściej od producentów akcesoriów. Na targach IFA we wrześniu 2012 na połowie stoisk małych producentów mogliśmy oglądać akcesoria (obudowy) dla iPhone 5 oraz iPad mini – było to sporo przed oficjalną premierą urządzeń. Tym razem 9to5mac.com pokazuje zdjęcie obudowy dla dużego iPada 5G. Widzimy zdjęcia porównujące obudowę iPada czwartej generacji z obudową piątej generacji. Obudowa zdaje się potwierdzać plotki, że nowy duży iPad będzie miał kształt zbliżony do iPada mini, choć oczywiście będzie większy. Jako, że ekran w piątej generacji pozostać ma taki sam jak w czwartej przy jednocześnie mniejszej obudowie to należy spodziewać się cienkich ramek wokoło ekranu – czyli właśnie takich jak w iPadzie mini.
Według mnie prezentacji dużego iPada 5G możemy spodziewać się w okolicach początku kwietnia, czyli w terminie w którym zazwyczaj były prezentowane iPady (z wyjątkiem 4G).

 • Marek

  wiem, że nie w temacie, ale szukam u Ciebie na blogu i nie mogę znaleźć wpisu, na temat alternatywy dla apple tv. kiedyś cos takiego było opisywane tutaj. Płytka bez obudowy, samemu trzeba było wgrać system itd. Tylko nie pamiętam jak to coś się nazywało. Jakbyś mógł przypomnieć mi.

 • http://www.ipod.info.pl Norbert Cała

  Raspberry Pi – szukaj tu http://malinowepi.pl

 • Cris xd

  Tak nie w temacie, ale mam iPhona 4S z Jalibreakiem na iOS 6.1.2 i chcę i nie mogę odblokowac bluetooth. Nie działa Celeste a po zainstalowaniu AirBlue Sharing telefon restartuje się i włącza się Exit Safe Mode. Nie mogę także zainstalować spolszczenia do Siri, wcześniej korzystałem z Sary.
  Również AnyAttach nie działa. Co zrobić pomóżcie.

 • http://twitter.com/UberUrban Kuba Urbański

  Nie pokażą w kwietniu tylko w październiku razem z Mini, nie wypuścili iPada 4G tylko dlatego żeby wszystkie ich urządzenia miały Lightning ale przenieśli też iPadowe konferencje na wtedy żeby były w okresie przedświątecznym.

 • Przemysław Górski

  może poszukasz sam?

 • Hubert Witkowski

  Dokładnie jak @norbertcala:disqus pisze, Raspberry PI z syestemem
  Raspbmc lub OpenELEC

 • http://szkic.tumblr.com/ Sebastian Frątczak

  A moim zdaniem to będzie wiosna- iPad 4 był jednorazowym wybrykiem, odświeżeniem, aby przed świętami wszystkie urządzenia miały już nowe porty. To był wyjątek który w Apple uznali za opłacalny, jednak cykl iPada pozostanie moim zdaniem niezmienny.
  Nie wszystko można sprzedawać w okresie przedświątecznym- inne kwartały też są istotne. ;-)

 • Marek

  dokładnie o to mi chodziło, dzięki wielkie :)

 • Andrzej

  Zresztą, jakby wszystko wychodziło w okresie przedświątecznym najbardziej zagorzali fani (Ci, którzy są w stanie zawsze wymieniać generację na kolejną) mieli by co najmniej 2 wydatki w jednym czasie. Jeśli cykl zostanie zachowany, to łatwiej będzie ludziom rozłożyć koszta.
  Oby Apple zapowiedziało niebawem jakąś konferencję. To by zwiastowało nadejście iPad’a 5,

 • http://twitter.com/RSpluss RSplus

  Wiadomo coś o premierze nowego Ipada Mini ??

  Nowy Keynote ??