iPhone 6 – chyba jeszcze go nie znamy

iPhone 6 - chyba jeszcze go nie znamyStare porzekadło mówi, że różnicę robią szczegóły. Gdy już wszyscy myśleli, że znamy w 100% wygląd iPhone 6 pojawiają się przecieki, które mówią, że to co znamy może się znacznie różnić od ostatecznej konstrukcji. Prawdopodobnie znamy jedynie wymiary nowego urządzenia ale nie znamy szczegółów konstrukcji, które zaważą na ostatecznym wyglądzie. Jednym z takich szczegółów może być wygląd przedniego panelu (więcej zdjęć) jest on zdecydowanie inny od tego co widzieliśmy do tej pory w urządzeniach Apple. Jego szklane krawędzie nie kończą się  plastikową ramką tylko są lekko zagięte do zewnątrz. Oprócz tego widziane na niektórych makietach plastikowe wstawki z tyłu obudowy mają być jednak szklane i do tego może dojść wycięte w obudowie logo, jak w pierwszych iPadach. Czyli nadal nie wiemy jak będzie wyglądał iPhone 6 w ostateczności.

Jak już kiedyś pisałem Lipiec to statystycznie najbardziej wiarygodny miesiąc jeśli chodzi o przecieki na temat nowego iPhone. Myślę, że w najbliższych dniach zobaczymy pierwsze prawdziwe zdjęcia całego urządzenia. Jeśli będą znacząco inne niż to co widzieliśmy dotychczas to będzie to najlepiej kontrolowany przeciek od czasów iPhone nano.

PS. Miałem dziś w ręku topowy smarthone jednego z uznanych producentów z ekranem 5,5″. Jeśli Apple by zrobiło taki telefon i byłby to jedyny rozmiar to bym im rzucił legitymacją fanboyską

26 Comments

 1. Grzegorz Mikoś

  Minęły ledwo 4 lata, a użytkownicy z myślenia o mniejszym iPhone, przeszli na myślenie o IPhone z ogromnym 5″ wyświetlaczem. :)

 2. Tez dziś przemierzyłem się do dużego konkurenta (SGS5) i mam nadzieje że Apple da tez opcje mini, bo mi nie uśmiecha się chodzić z tabletem w kieszeni.

 3. a będzie złoty kolor?

 4. Wydaje mi się że kolory się nie zmienią ;) Zostanie Space Gray, Gold i Silver :)

 5. Grzegorz Stępień

  Teraz takie czasy, że konstrukcje takie jak Samsung GALAXY S5 to maleństwa. ;-) Popatrz na modele z ekranami 6 – 7 cali. To dopiero olbrzymy.

 6. Grzegorz Stępień

  Zdjęcia wskazują na powrót przedniej kamery na miejsce obok głośnika. Jak w 4/4s.

 7. Grzegorz Stępień

  „Jeśli Apple by zrobiło taki telefon i byłby to jedyny rozmiar to bym im rzucił legitymacją fanboyską” – a jednak, Norbert, przyznałeś się, że ją masz. ;-)

 8. Ale już takie powiedzmy 4,7″ będzie idealne, prawda?;)

 9. Grzegorz Stępień

  Prawdopodobnie tak, a to dlatego, że i urządzenie będzie idealnie zaprojektowane dla takiego rozmiaru i obsługa UI.

 10. Odpowiedz Apple na coraz to większe telefony z droidem.
  Tym samym przekabacenie takich użytkowników na większe telefony z iOS :)
  No i oczywiście bateria, z którą zawsze jest (niestety) problem.

  Kiedy dokładnie można się spodziewać iPhone w sprzedaży ?
  Rozumiem najpierw będzie premiera w USA a dopiero potem w Polsce.
  Tylko czy to będzie początek Września czy też koniec Września ?
  Istotna dla mnie informacja ;/

 11. ” […] Jeśli Apple by zrobiło taki telefon i byłby to jedyny rozmiar to bym im rzucił legitymacją fanboyską. ”

  Juz to widze. Nie raz sie nawracales. Nie raz juz bylo tak, ze „Apple zrobilo tak jak wszyscy, ale to Apple zrobilo to najlepiej”

 12. Nie musial sie przyznawac.

 13. 4,7″ to dobry rozmiar. Jedynie pytanie jak się go upchnie w obudowie. Telefony 5-5.5″, które możemy obecnie zobaczyć, na pewno będą mniejsze od planowanego iPhone 6 z ekranem w tych granicach. np ekran 4,7″ jest bardzo fajnie upchnięty do Moto X, która nie jest dużo większa od iPhone 5. Gdyby tak upchnęli ekran w iPhone 6, byłoby świetnie.
  http://images.gizmag.com/inline/iphone-5c-vs-moto-x-4.jpg

 14. środek – mówi się o 19

 15. To chyba jasne, że mam – wisi w ramce nad łóżkiem

 16. Zależy od wyglądu i UI. Ale chyba jednak to za dużo.

 17. Marcin Dąbrowski

  Jeśli byłby tylko 5,5 to mój koniec z iPhonem a miałem kazdy model do tej pory. 4,7 też za dużo ale przeboleję. Chciałbym 4,3 :)

 18. Grzegorz Stępień

  Ja to wiedziałem, Norbi. ;-)

 19. Grzegorz Stępień

  I jeszcze od kieszeni spodni. ;-) Ja już przygotowuję się nawet na 5,5″ i robię odpowiednie zakupy w sklepach odzieżowych. ;-)

 20. Pewnie 19.09 będzie przemiera w sklepach. Prezentacja bedzie pewnie w okolicach 9-10 września.

 21. Czyli ekran zostanie pozbawiony treści w znienawidzonym, lewym, górnym rogu ekranu, yeah… A zresztą, to nie ma znaczenia, bo i tak nie wejdzie do spodni!:p

 22. Grzegorz Stępień

  A Huawei Ascend Mate z ekranem o przekątnej 6,3″, czy też SE Xperia Z Ultra z 6,44″ wchodzą?

 23. Nie wiem, nie miałem tych urządzeń. Miałem za to G3, który – mimo zapewnień znajomych sadowników, że to niemożliwe – mieścił się bez problemu, a bojówek nie noszę;) Dyskusja o nieużywalności większych urządzeń toczy się zresztą od czasów SGS3 i wcześniejszych, więc nie do końca rozumiem, dlaczego przytoczyłeś akurat te skrajności;)

 24. Grzegorz Stępień

  Dobrze pamiętam opinie o Samsungu Omnia HD. Przez wielu nazywany był olbrzymem, urządzeniem po prostu zbyt dużym. A wielkość jego ekranu to śmieszne dzisiaj 3,7″. :-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *