iPod touch 5G 16GB od środka – bez większych zmian

Zrzut ekranu 2013-06-5 o 11.50.42Oczywiście ludzie z www.ifixit.com szybko dobrali się ostatnio pokazanego iPoda touch 5G 16GB i go rozebrali – za zdjęciach nowy model jest po prawej. W środku obyło się praktycznie bez zmian w stosunku do wersji zwykłej wersji tego modelu. Płyta główna wygląda na identyczną jak we wcześniejszych wersjach z kamerą i większa pamięcią. Procesor, wyświetlacz, układy komunikacyjne są dokładnie takie same. Zostało nawet wycięcie na uchwyt do smyczy na pewnych elementach.  Jedyne zmiany dotyczą innych kości pamięci – w końcu mamy tylko 16GB a nie 32 lub 64GB, oraz umiejscowienia mikrofonu w górnej części obudowy. Wygląda na to, że ten iPod touch nie będzie miał oddzielnego dedykowanego mu softu.

iPod touch 5G 16GB od środka

Więcej zdjęć oczywiście na www.ifixit.com

8 Comments

 1. Gdyby jeszcze do niego wrzucili dedykowany soft, to by była już fragmentaryzacja iOS’a pełną gębą.

 2. Chyba nie wiesz o czym mówisz.

 3. Z tego co wiem to ramu ma tyle samo, a więc nie było potrzeby zmiany softu ;)

 4. Grzegorz Stępień

  Najpiękniejszy iPod ever. Marzenia się spełniają. Brak kamery i uchwytu to strzał w dychę. Arcydzieło.

 5. Jest genialnie zaprojektowany jak każdy inny iSprzęt, ale wychwalanie go i nazywanie spełnieniem marzeń z powodu ograniczonej funkcjonalności i praktyczności w mojej opinii podchodzi pod fanbojstwo.

 6. kazdy ma swoje potrzeby, a fakt, że dany produkt nie spełnia Twoich nie skreśla jego użyteczności dla innych ludzi ;)

 7. Grzegorz Stępień

  Możesz to nazywać jak chcesz. Nawet jeśli to fanbojstwo – cokolwiek to oznacza – to dlaczego nie.

  Oceniając iPoda touch 5. gen. zaraz po premierze powiedziałem od razu, że jeszcze piękniejszy byłby bez aparatu wystającego z obudowy (chociaż i to wygląda bardzo dobrze) i bez zaczepu na smycz. Taki iPod wydawał się wtedy tylko marzeniem. A jednak ukazał się. Super. Arcydzieło.

 8. Zmiana RAMu nie zawsze dyktuje zmiany softu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *