Nowy iPod touch 5G 16GB bez tylnej kamery za jedyne 1049 zł

Nowy iPod touch 5G bez tylnej kamery za jedyne 1049. Chcieliście nowych produktów od Apple – proszę bardzo.
Niby dziś w Polsce święto, ale świat pracuje na swoje PKB, a Apple zrobiło nam niespodziankę i wypuściło nowego tańszego iPod touch. Jest to model tożsamy z iPodem touch 5G ale o pojemności 16GB i tylko w kolorze srebrnym  – zwykły iPod touch 5G ma pojemność 32GB i 64GB. Jest również 2g lżejszy, a to dlatego, że został pozbawiony tylnej kamery i uchwytu na smycz. Reszta pozostała bez zmian, czyli mamy procesor A5, 4″ ekran Retina i kamerę FaceTime. A jeszcze jedno, zmieniła się cena teraz najtańszy model kosztuje 1049 zł podczas gdy regularny model o pojemności 32GB z kamerą kosztuje o 300 zł więcej. Jest to tym samym najtańsze urządzenie z systemem iOS bo z oferty znikł iPod touch 4G o pojemności 8GB, który był około 150 zł tańszy.
Przy okazji testu iPod touch 5G pisałem, że Apple trochę słabo zrobiło nie wypuszczając tańszej wersji iPoda o mniejszej pojemność oraz wersji z pojemnością 128GB. Pierwszą już mamy teraz czekamy na drugą. Jeśli chodzi o czas wprowadzenia na rynek to trochę się nie wstrzelili – dwa tygodnie wcześniej i byłby to hit „komunijny” :)

20 Comments

 1. Właśnie dobrze zrobili, tak wszyscy kupowali droższe modele 32 GB. :)

 2. Raczej kupowali poprzedni model o pojemności 8GB. Zapasy magazynowe poprzedniego modelu się skończyły wiec wydali tańszy model na bazie modelu obecnego bo to było od strony produkcyjnej tańsze.

 3. Bez jaj. Narzekałem, że ten wystający obiektyw to jakaś porażka, ale żeby zaraz cały aparat usuwać?!

 4. zapasy magazynowe modelu o pojemności 8GB sprzedały się na komunie więc bez obawy, że będą leżeć na magazynach można wprowadzić nowy model. Idealnie na dzień dziecka :D

 5. Dalej trochę za dużo.

 6. mogło by to być 999

 7. Bardziej odpowiadało by mi 899.

 8. Idealne do iOS developingu :)

 9. Już zamówiony do iMuzeum? :)

 10. No i dobrze, bez wystającego obiektywu, w ipodzie i tak bez sensu urzywać aparat tylni

 11. Apple wyceniło 1€ na 4,40 PLN. Czyżby coś wiedzieli, bo na razie kurs na foreksie jest trochę niższy. ;)

 12. ” najtańsze urządzenie z systemem iOS”
  które można włączyć… potem wyłączyć…. potem znowu włączyć… potem trzepnąć do kosza.

  Generalnie do niczego więcej się to nie nadaje.

  Kupiłem parę lat temu iPoda Touch 4G i włączyłem go może z 5 razy.

  Beznadziejny, nudny, zamknięty system, beznadziejny sposób synchronizowania z komputerem. Mały ekranik, słaba bateria. Tył porysował się od razu, od samego patrzenia. Zaktualizowałem z ciekawości do iOS6 – zaczął mulić i przycinać.

  Kasa wywalona w błoto. Wtedy (po zakupie) wróciłem do starego odtwarzacza (ZEN). Teraz wszystko mam w telefonie. Nie rozumiem powodu istnienia tego cudaka.

 13. iPod touch jest dla ludzi,ktorzy nie moga pozwolic sobie na iPhone,a koniecznie chca miec urzadzenie(z iOS) na ktorym moga sprawdzic poczte,pogode,poprzegladac strony internetowe,posluchac muzyki,zobaczyc film… taki jest chyba sens tego urzadzenia.. Chociaz osobiscie tez nigdy bym nie kupil tego iPoda.. jezeli iPod to wg. mnie tylko Classic:)

 14. podatków nie bierzesz pod uwagę – prawda?

 15. W przypadku Ipoda lepiej nie mieć tylniej kamery, bo niby po co? Na 20 min nagrań, które zajmują niemal całą pojemność i rozładowują całą baterię w tymże czasie?

 16. Damian Brochocki

  gdzie to mozna kupic , w polskim ispocie jeszcz nie ma

 17. za „jedyne” 1049 zł AHAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHA

 18. biednego dziecka nie stać ;___;

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *