iPod z dyskiem 1TB

Największa pojemność dysku z jaką mogliśmy kupić iPod wynosiła 160GB (iPoda Classic), niestety nie ma go w sprzedaży od już dość długiego czasu. To dużo, ale niektórzy mogą mieć większe biblioteki muzyczne. Pojawiły się więc specjalne przejściówki dzięki którym mogliśmy w iPodzie zainstalować zamiast dysku kartę CF o pojemności do 256GB. Taki patent mam w swoim iModzie. Taka przejściówka jest bardzo tania, kosztuje poniżej 20 zł – szukajcie na aukcjach hasła „ZIF CF” – ZIF to rodzaj złącza jakie jest wykorzystane w oryginalnych dyskach w iPodach Video, Classic. Wymiana dysku na kartę CF niesie za sobą same plusy, iPod wytrzymuje zdecydowanie dłużej na baterii i dużo trudniej o uszkodzenie dysku w przypadku upadku. Co zrobić jeśli jednak 256GB to za mało? Odpowiedź przynosi nam Tarkan Akdam. Sprzedaje on dwie ciekawe przejściówki pierwsza to iFlash-Dual, kosztuje 42$ i pozwala na zainstalowanie dwóch kart SD, co pozwoli nam powiększyć pamięć w iPodzie do 512GB. Jeśli i to za mało to Taran ma też w ofercie za całe 40$ iFlash-Sata. Dzięki temu możemy w iPodzie zainstalować dysk SSD ze złączem SATA o pojemności 1TB. To powinno wystarczyć na większość muzyki jaka została do tej pory nagrana ;), a przynajmniej na większość tej dobrej,

 • rybak17

  Dobre ale i tak iPhone z dostępem do internetu załatwia sprawę strumieniowaniem muzyki. Dysk SSD 1TB i przejściówka kosztują dużo więcej niż sam iPod.

 • http://www.ipod.info.pl/ Norbert Cała

  Zabytkowy samochód też kosztuje więcej niż nowe Polo i potrafi się zepsuć

 • rybak17

  Cyba zabytkowy samochód vs zabytkowy samochód po tuningu i wymianie silnika ;-)

 • http://www.ipod.info.pl/ Norbert Cała

  Odbierasz to zbyt dosłownie – chodziło mi o to, że takie projekty są fajne i mimo, że drogie to dają dużo frajdy

 • rybak17

  W to nie wątpię, sam z przyjemnością zmieniałem wiele części na nowe w ulubionym iPodzie Video 5,5g czy Dock Connector. Ostatnio jednak rzadko słucham muzyki z iPodów przez Spotify i podobnych dlatego takie projekty wydają mi się sztuką dla sztuki lub ciekawym hooby.

 • Bart

  hehe – ja mam przejsciowke na 2x karty microSD. I teraz cos smiesznego :)

  A wiec – najpierw musze wlozyc microSD do… adaptera na full size SD – potem ta przejsciowke CF do SD w adapter na ZIF no i ten caly tandem do iPod :D

  Calosc liczy 4 elementy :D

 • Bart

  Jak zawsze powtarzam – wszystko zalezy co kto potrzebuje :)

  Zalety takiego iPod – jakosc muzyki – niedrenuje baterii iPhone – nie musisz miec 3G/WiFi. Dla niektorych to juz tylko jedna z tych zalet jest wystarczajaca by takie cos posiadac

 • rybak17

  Ostania wymieniona zaleta chyba najbardziej by mnie cieszyła :)

  Z baterią też masz rację, moje dziewczyna mimo ze ma powerbank woli słuchać muzyki z iPoda Shuffle żeby nie drenować baterii w iPhone.

 • Frenzie Johnny

  Niestety wiele z tego co ja słucham nie na póki co na Spotifach, Apple Musicach itp.

 • rybak17

  To sobie wrzucasz muzykę do iCloud ;-)

 • Henryk Łangowski

  Panie Norbercie a taki adapter? http://allegro.pl/adapter-ssd-msata-mpcie-na-zif-ce-40pin-d430-xt-i5737698718.html Jest on wgl coś wart?

 • Frenzie Johnny

  Sorry, że tak późno odpisuje. iCloud mi wisi, tak jak cały tzw. ekosystem Apple – ja jadę na Rockboxie w iPodzie. Oryginalny OS w Classiku to nie iOS, ale i tak ograniczony jest podobnie – choć chodzi szybko i płynnie. Od iTunesa i szczególnie od iClouda trzymam się jak najdalej.