Karta Medyczna

Dostałem dziś maila od czytelnika:
„Mam pytanie natknąłem się na artykuł taki oto.: wawalove.plChodzi o numery ICE dodawane do telefonu. W komentarzach pod tym artykułem ludzie sprzeczają się o to czy można zadzwonić pod numery ICE pomimo zablokowanego telefonu w systemie android nawet znakiem graficznym… I okazuje się ze można moje pytanie teraz czy w apple już wpadli na to co android już ma?”

Sprawa dość ważna, mail trochę zaczepny, dlatego postanowiłem odpowiedzieć tu. W iOS 8 mamy aplikację Zdrowie, a w niej Kartę Medyczną. Powinniśmy ją uzupełnić o informacje o naszych chorobach, przyjmowanych lekach itp. Jeśli dodamy też alarmowy telefon i wybierzemy wyświetlanie karty na zablokowanym ekranie to będzie można pod ten numer zadzwonić nawet bez znajomości kodu blokady. Te dane mogą się przydać nie tylko ratownikowi medycznemu czy lekarzowi ale także w przypadku gdy zgubicie telefon i ktoś będzie chciał go Wam zwyczajnie oddać. Wiem też, że żaden lekarz nie weźmie za pewnik tego jaką grupę krwi wpiszecie w Karcie Medycznej oraz tego jakie leki przyjmujecie, ale zawarte tam informacje mogą mu pomóc szukać w dobrym miejscu.

 • DominikP

  Lepiej się przyznaj że chodziło tylko o pokazanie że jutro masz urodziny… numeru konta zabrakło na karcie medycznej :P

 • http://www.ipod.info.pl/ Norbert Cała

  hahah :) LOL nie zauważyłem

 • Behinder

  Norbert jest widzę dobry rocznik:)

 • Misme

  Karta medyczna – fajna koncepcja, ale niestety jest ona tak bardzo ukryta, że wątpię aby jakikolwiek ratownik medyczny był w stanie do niej dotrzeć…

 • http://about.me/MacKurek Maciej Kurek

  Racja. Jednak w USA iOS oraz iPady są prężne wykorzystywane w medycynie i myślę że tam całkiem szybko przejdzie taka karta medyczna do porządku dziennego. U nas dużo ciężej zwrócić na to uwagę ludzi i personelu medycznegp. Widać jak dużą popularność zyskał Passbook w Stanach, teraz sprzężony z Apple Pay jest coraz częściej wykorzystywany. W Polsce tak na prawdę jest tyko kilka bardziej popularnych usług opartych o Passbook jak karta Starbucks.
  Osobiście bardzo cenię sobie to jak Apple angażuje się w medycynę dla lekarzy i pacjentów jak, Health rozwija się bardzo dobrze, tylko szkoda że tak na prawdę mnie iPhone jak na razie niewiele potrafi zaoferować jako pacjentowi w stosunku do ludzi z USA.

 • Bart

  chcialem WLASNIE TO powiedziec – zacofana pl to……..

  Dzieki Maciej za ladne opisanie sytuacji – bo ja bym odrazu po bandzie pojechal :)

 • Rafał

  100 lat 100 lat!!! Zdrowia!!!!