Komunikator i GPS do iPhone / iPod touch produkcji Apple?

W marcu 2008 Apple uzyskało patent na aplikacje Instant Messaging (IM). Na rysunkach załączonych do patentu widać interfejs podobny do tego który mamy w obecnej aplikacji do przesyłania SMS. W patencie jest mowa o tym, że aplikacja będzie mogła działać stale w tle. Jest to o tyle ciekawe, że dla normalnych developerów korzystających z SDK taka możliwość pracy programu będzie zabroniona. Dlatego Apple skazuje na porażkę komercyjne projekty w stylu mGadu. Bardzo ciekawa jest jedna ze stron (zdjęcie pierwsze) patentu która opisuje powiązania aplikacji. Bardzo wyraźnie widać tam pozycję „GPS Module”, wiążąc to wykryciem w najnowszej wersji beta softu 2.0 implementacji protokołu NMEA który służy do przesyłania namiarów z urządzeń GPS, widać wyraźnie, że Apple myśli o nawigacji. Zresztą było by to dziwne żeby firma nie próbowała wykorzystać potencjału iPhone i iPod touch do nawigacji. Przecież te urządzenia są do tego stworzone.

 • http://chato.blip.pl chato.pl

  Dlatego Apple skazuje na porażkę komercyjne projekty w stylu mGadu – a od kiedy mGadu jest projektem komercyjnym ? o_0

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  Hmm chodziło mio to, że kompercyjne produkty w styly czyli działające tak jak mGadu a nie mGadu. Czyli np o to, że nie bedzie oficjalnego klienta Gadu-Gadu

 • Marucins

  Tak jak i nie będzie wymiany plików za pośrednictwem BT. Apple straciłby na tym, on woli aby każdy korzystał z iTunes.

  Ciekaw jestem co takiego z tego wyjdzie. Możliwe iż trzecia generacja iPhona wniesie coś ze sobą (trzeba czasu aby apple zrozumiał iż nie w tym rzecz)