Ograniczenia iPhone SDK?

Według tego co możemy przeczytać w oficjalnej dokumentacji Apple do SDK (strona 16), programy napisane dla iPhone i iPod Touch przy pomocy SDK będą mogły być uruchamiane tylko jako działające na pierwszym planie. Nie będą mogły działać w tle.
Czyli jeśli użytkownik odbierze telefon lub uruchomi kolejną aplikację to poprzednia aplikacja zostanie zamknięta. Nie powinno to jednak przeszkadzać użytkownikowi bo poprawie napisana aplikacja zapamięta swój stan sprzed zamknięcia i użytkownik wróci do niej w tym momencie w którym została zakończona, pozwoli to na sprawne zarządzanie zasobami. W Windows Mobile wszystkie aplikacje domyślnie działają w tle i nie bardzo można je w szybki sposób zamknąć prowadzi to do częstego zawieszania systemu.
Zastanawia mnie jedno mGadu wprawdzie nie jest napisane przy pomocy SDK ale ewidentnie działa w tle.

 • http://blog.fotogenia.info BS

  to jest przeciez sztuczne ograniczenie – nie ma technicznych przeszkod tylko „polityczne”. zreszta jest to ograniczenie en masse – apple na 100% zdejmie dla wybranych deweloperów i aplikacji tego typu zakazy .

 • Bart

  Pytanie, które same się nasuwa: to co z JAVĄ, tak szumnie zapowiadaną? Czyżby Apple dało martwy przepis, który nie da się egzekwować, a może będą wyjątki? Czy zostanie zmieniony regulamin? Tego, drogie Dzieci dowiecie się w kolejnym odcinku…, już w czerwcu. :-)

 • http://blog.fotogenia.info BS

  nie ma zadnego regulaminu sa obostrzenia ktore w naturlny sposob nie dotycza wszystkich. niemasz chba watpliwosci ze sun ma inne relacje z apple niz „firma softwarowa bronex, drugie pietro, mieszkanie 7”

 • Pingback: Blog - iPod iPhone informacje … » Komunikator i GPS do iPhone / iPod touch produkcji Apple?

 • Pingback: iPhone Planet - Komunikator i GPS do iPhone / iPod touch produkcji Apple?

 • Stadnickadagmara

  #GENIALNE!!#