Koncept nowego Apple TV

appletvtouch_7Do konceptów iPhonów już się przyzwyczailiśmy, a mi się nawet przejadły, ale koncept Apple TV to przyznacie coś nowego. Rzućcie okiem na powyższe zdjęcie oraz na galerię w rozwinięciu. To koncept nowego Apple TV autorstwa curved.de. Sam kształt pudełka nie zmienił się zasadniczo, ale w tym koncepcie jest mniejsze i wykonane częściowo z aluminium. W środku wszytko co najlepsze, wsparcie dla rozdzielczości 4K, procesor A7, Wi-Fi ac – dużo wszystkiego. Ale i tak największą zmianą w stosunku do obecnego modelu jest pilot – jeśli pilotem można nazwać to urządzenie. Jest to kontroler z dotykowym ekranem, bardziej przypominający iPhone’a niż obecnego pilota. W koncepcie został wyposażony w akcelerometry i żyroskopy, które mają dawać mu funkcjonalność kontrolera od Wii, jest nawet tasiemka na rękę identyczna z tą w iPodzie touch 5G. Oczywiście dochodzi to tego oddzielny sklep z aplikacjami…..

Chodzą plotki, że nową wersję ATV możemy zobaczyć jeszcze w tym miesiącu, jeśli tak to Apple ma mało czasu na informację o konferencji, choć z drugiej strony nowa generacja Apple TV może się pojawić bez specjalnej oprawy. Podoba się Wam takie Apple TV jak w tym koncepcie? Mi tak i powiem Wam, ze taki koncept jest dużo ciekawszy od kolejnej nierealnej wariacji na temat iPhone’a.

11 Comments

 1. jeśli to realne a tak wygląda :) to będzie przełom … pięknie to wygląda widać ze aluminium no ale wygrają tym tylko jeśli będzie AppStore dla Apple TV

 2. ale wiesz co to koncept?

 3. Jeśli nowe Apple Tv pojawi się „bez specjalnej oprawy” to na pewno nie będzie to tak rewolucyjna koncepcja tylko kolejna ewolucja, nie odbiegająca zbytnio od obecnej wersji

 4. Były już iPody, które się zupełnie zmieniały bez żadnej oprawy

 5. Ładne, ale to tylko ćwiczenie grafika. Taki pilot byłby relatywnie drogi, a przecież tę samą funkcję mogą spełniać dostępne na rynku urządzenia Apple. Obecny pilot nie jest aż tak funkcjonalny, ale dzięki temu jest tańszy.

 6. Stanisław Olszak

  Bardzo bardzo bardzo fajne – czekam niecierpliwie, bo juz od jakiegos czasu przymierzam sie do kupna apple tv :)

 7. Cześć, a do czego może przydać się ATV w Polsce – przeglądanie zdjęć, filmów (ale tylko z urządzenia Apple). Granie nie wchodzi w grę, ponieważ jest opóźnienie, filmów nie wyporzyczamy bo drogie (w znacznej większości nie po Polsku), nie da się nic odtwarzać z zewnętrznej pamięci. Kupować ??

 8. DonVitoPuppone

  Już pisałem kiedyś ale… Ja mam do TV podpiętego Mac’a mini (2010) i obawiam się że Apple TV byłby przy nim jak proteza. A uwzględniając to, że starsze modele miniacza (2006) można kupić na alle już za ok. 600 zł – Apple TV wypada słabo.

  Jedyne sensowne rozwiązanie dla ATV, to w przypadku posiadania drugiego TV (np. w sypialni). Ale i tak musiałby być to ATV z jailbreak (streaming).

 9. Kurcze to racja, myślałem o ATV (mam Ip5S), ale szczerze nie widzę możliwości wykorzystania tego urządzenia (w Polsce). Szkoda kasy. Chyba, że dla youtube.

 10. DonVitoPuppone

  Mac Mini da Ci: youtube, filmy w dowolnym formacie i z napisami, pełną przeglądarkę, gry, aplikacje itd itp. – to pełnoprawny komputer.

  Jeśli zależy Ci na AirPlay – instalujesz aplikację AirServer i masz tą samą funkcjonalność. Jeśli chcesz go obsługiwać iPhonem – instalujesz aplikację do zdalnego pulpitu i masz pełną kontrolę nad komputerem (ja używam Screens Connect bo umożliwia połączenie z poza domowej sieci – czyli z dowolnego miejsca na świecie).

  Mac Mini to porządny komputerek zamknięty w niewielkiej, niepozornej, a zarazem ładnej obudowie – w sam raz na salon. Jest cichy i energooszczędny. To jeden z moich lepszych zakupów…

 11. Adrian Powhart

  Pilot wygląda rewelacyjnie… a właściwie on sam mógłby być konceptem iPoda :D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *