Kradzione urządzenia z iOS 7 będą bezużyteczne

Kradzione urządzenia z iOS 7 będą bezużyteczneWiększość z Was nie ma jeszcze iOS 7, a on przynosi sporą zmianę w podejściu do własności urządzenia. Zmiana jest na tyle duża, że bez znajomości Apple ID i hasła do niego osoba trzecia nie będzie mogła użyć iPhone’a, iPada lub iPoda touch. Jak to działa?
Przy pierwszym uruchomieniu naszego urządzenia z iOS 7 jesteśmy proszeni o zalogowanie się do Apple ID. Możemy pomiąć ten krok, ale pewnie większość osób zdecyduje się zalogować za jego pomocą. Podczas tego procesu na serwerach Apple zostanie odnotowane jakie Apple ID aktywowało to urządzenie. Gdy ktoś w jakiś sposób dostanie w swoje ręce nasze urządzenie i natknie się na kod blokady to pewnie zainstaluje system od nowa. Dotychczas pozwalało to na skorzystanie z iPhone’a jak z nowego urządzenia. W iOS 7 jest inaczej, jeśli aktywowaliśmy go przy pomocy Apple ID to przy kolejnej próbie aktywacji np po instalacji softu na nowo, system sprawdzi, że urządzenie było aktywowane za pomocą jakiegoś Apple ID i poprosi o wpisanie go i hasła do niego. Jeśli go nie znamy to mamy cegłę. Nic się nie da na chwilę obecną zrobić. Jedyna możliwość to kontakt z pierwotnym właścicielem i poproszenie go o Apple ID. Jeśli telefon lub iPod był ukradziony to ta droga jest dość karkołomna.
Oczywiście jest sposób aby osobie trzeciej przekazać czysty telefon do aktywacji przez innego użytkownika. W tym celu należy wejść Ustawienia -> Ogólne -> Wyzeruj -> Wymaż zawartość i ustawienia, tyle że aby to zrobić musimy znać Apple ID i hasło. Jeśli tych danych nie znamy to urządzenia z iOS 7 nie wyzerujemy.
Apple chyba jako pierwsza firma dość dobrze rozwiązała problem z kradzionymi urządzeniami. Będą one po prostu bezużyteczne. Przynajmniej na razie do czasu gdy nie pojawi się Jailbreak iOS 7, bo wtedy pewnie jakieś możliwości ominięcia tej blokady się pojawią.

70 Comments

 1. Tak, jest taka możliwość.

 2. Wiem z własnego doświadczenia, że jak zakładałem konto to pytania i odpowiedzi brałem z nikąd.
  Mi osobiście cała procedura nic nie pomoże.
  A takich osób jak ja zapewne jest więcej.

 3. Kamil Jankowski

  Kilka dni temu wgrywałem iOS 6 i miałem spory problem, bowiem na iOS 7 ustawiła mi się opcja „find my iPhone”, która przypisała ten telefon do mojego Apple ID. Gdybym nie znał hasła, nie dałoby się nic zrobić. Co prawda wolałem nie mieć tego zabezpieczenia (działa także z iOS 6), dlatego jeszcze raz wgrałem iOS 7, odznaczyłem Find my iPhone i dopiero wtedy wgrałem iOS 6. Tym razem telefon nie pytał o Apple ID.

  Duży plus dla Apple za to zabezpieczenie!

 4. Norbi, tak z ciekawości. Nie było Cię może dziś koło 18 w okolicach Burger Kinga przy Al. Krakowskiej? ;)

 5. Norbi tak z ciekawości. Nie było Cię przypadkiem dzisiaj koło Burger Kinga przy Al. Krakowskiej? ;)

 6. Pewnie jestem sfrustrowany. To zle, ze mam czesto jakies „ale”? Mysle, ze lepiej miec „ale”, niz lykac wszystko, co podetkna pod nos i zawsze brac z dobrodziejstwem inwentarza.
  A Ty zawsze bezkrytycznie podchodzisz do informacji wszelkich?

 7. No to juz lepiej.

 8. W takim razie widziałem bardzo podobną osobę :P. Głos się tylko nie zgadzał ;)

 9. Zawsze można sprzedać na części :)

 10. Wielki + dla Apple
  BRAWO!!!
  Jestem za :)

 11. tinyurl.com/l3cselt

 12. tinyurl.com/lr69xbu

  v

 13. Dziwne jest kupowanie telefonu z drugiej ręki do używania codziennego.
  Chyba, że produkujesz akcesoria do niego lub piszesz oprogramowanie I nie chcesz swojego posuć

 14. A ja mam taki przypadek, ponad rok temu, kupiłem iphona 4 na allegro. Normalnie go użytkuję, dodany jest do find my iphone itp. Natomiast znajomy powiedział mi żebym dodał go do konta na apple.com dodając jego serial number. Tylko, że przy wpisywaniu seriala wyskakuje mi informacja, iż ten serial jest podpięty pod inny Apple ID:(
  Nie mam kontaktu, ze sprzedającym i wnioskuje, że telefon albo był kradziony albo nie był odrejestrowany.
  Teraz pytanie brzmi, czy jak zrobię jutro update to na telefon zostanie nałożona blokada czy też telefon zarejestruje się z moim ID ???

 15. Masz ten sam problem co ja, zrobiłem update do 7 i już mogę wyrzucić go na śmietnik.

 16. Przerabiałem to. Też wymyśliłem odpowiedzi na szybko, a później ich zapomniałem. Nie ma innego wyjścia jak telefon do Apple. W moim przypadku sprawę udało się rozwiązać od ręki, ale podobno była wyjątkowa (mieli wiele moich danych z innych źródeł).

 17. czy cos sie zmienilo w tej kwestii

 18. szukaj na youtubie po angielsku tylko,bo polsku wielkie g… znajdziesz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *