Program „Made for Apple Watch”

Gdy na rynku pojawiły się iPody pojawił się też program „Made for iPod”. Po części to właśnie akcesoria dodatkowe, głośniki, stacje dokujące, różne piloty i kable do iPoda produkowane właśnie w ramach tego programu przyczyniły się do tego sukcesu tego odtwarzacza i przed długi czas dawały duże zyski zarówno Apple jak i producentom akcesoriów. Teraz Apple uruchamia program „Made for Apple Watch”. Na razie w jego ramach producenci będą mogli produkować paski do zegarka. W tym celu mogą oni pobrać ze strony developer.apple.com/watch/bands bardzo szczegółowe rysunki techniczne zegarka – ich szczegółowość naprawdę zaskakuje. Niestety w dokumentacji nie ma mowy o ukrytym pod złączem paska złączu serwisowym. Według różnych źródeł to złącze będzie pozwalało np. na ładowanie zegarka, a to pozwoli na stworzenie pasków z dodatkową baterią. Złącze ma jednak aż 6 pinów i prawdopodobnie będzie pozwalało na dużo więcej. Jestem ciekaw kiedy Apple przedstawi dokumentację jak z niego skorzystać, możliwości mogą być naprawdę ogromne. W paskach mogą się kryć np dodatkowe czujniki, moduł GPS, moduł GSM i pewnie coś jeszcze czego przewidzieć nie potrafię.

PS. Dziś odkrywając złącze serwisowe oczywiście zgubiłem bardzo mała zaślepkę. Mam nadzieje, że to nie wpłynie negatywnie na wodoodporność zegarka.

 • Robert

  Nie wiem na ile szczelne są te bandy, ale bez samego to wodoszczelność już na pewno przepadła. Może poszukaj w odkurzaczu? :D

 • http://www.ipod.info.pl/ Norbert Cała

  Chyba łącze jest samo z siebie wodoszczelne bo wrzuciłem go bez bandów do wanny na godzinę i OK

 • Robert

  Okazuje się że nawet złącze lightning jest wodoszczelne :D. Czyli biorąc pod uwagę że złącze słuchawkowe, mikrofony, głośniczki oraz przyciski można wykonać jako wodoszczelne (xperie seria Z) to jedyne co powstrzymuje Apple przed uzcynieniem Iphona wodoszczelnym jest pewnie obawa przed dużą liczbą dodatkowych napraw gwarancyjnych. Pierwsze co zrobili by ludzie gdyby uslyszeli że iPhone jest „wodoodporny” byłoby zapewne zalanie go na wszelkie mozliwe sposoby…

 • Bart

  Potwierdzam ta teorie

  Dla Apple lepiej jest FAKTYCZNIE zrobic deszczo/wodo-odporny iPhone i…… NIC o tym nie mowic – niz powiedziec ze taki jest i wtedy sie problemowac czy faktycznie go deszcz zalal czy ktos wrzucil do basenu 2m na 2 dni itp.

  P.S. To ze zalane gniazdo dziala – nie oznacza iz….. zegarek/iPhone….. BATERIA NIE dostaje po d*pie – woda jest przewodnikiem i…….. laczy piny – a co to oznacza?

 • Bart

  a zrobic sobie odlew z silikonu? Jak dla mnie proscizna majac odpowiedna szpatulke