Moto 360 – ładna strona Androida

Tego się nie spodziewałem. Motorola prezentuje smart zegarek Moto 360 i ten smart zegarek wygląda naprawdę dobrze. Okrągła bardzo klasyczna koperta z metalu z okrągłym kolorowym wyświetlaczem LCD. Całość przypomina trochę modele IWC i naprawdę mi się podoba. Nie znamy wielu szczegółów, nie wiadomo czy zegarek będzie wodoodporny, to podstawa, nie wiemy ile będzie działał na baterii, ani nie wiemy jak go dokładnie wykonają – z tego co wiem okrągłych, kolorowych wyświetlaczy LCD na razie na rynku nie ma. Nie wiemy też ile będzie kosztował. To duże znaki zapytania, ale projekt wygląda rewelacyjnie i zostawia w tle inne sprytne zegarki. Widać jednak, że Motorola przyjrzała się temu co mówią ludzie o smart zegarkach – czyli, że są brzydkie – następnie zaprojektowali smart zegarek na wzór najlepszych klasycznych zegarków. Trzymam kciuki aby finalny model wyglądał tak samo, ale niestety nie jestem przekonany czy tak będzie.

W rozwinięciu wpisu zobaczycie też drugi film, na którym widać interfejs użytkownika tego zegarka Android Wear. I po raz kolejny muszę przyznać, że wygląda bardzo dobrze i pasuje do urządzenia jakim jest zegarek. Ma jednak spora wadę, wymaga mówienia do niego, a to nie jest komfortowe w każdej sytuacji. Widać jednak, że Google odrobiło lekcje i w tej formie Android jest naprawdę przystępny. Jestem tylko ciekaw czy zegarek z Android Wear będzie uzupełnieniem Google Glass czy raczej je zastąpi bo ktoś w Google uznał, że za wcześnie na taką rewolucję jak Google Glass. Jeśli zastąpi to kiepsko, bo Google Glass to moim zdaniem krok w dobrą stronę. Tak czy tak go kupię, nawet jeśli nie będzie współpracował z iOS, a nie będzie. Teraz trzymajmy kciuki, aby projekt nie wyparował lub drastycznie nie zmienił się do Lata 2014 kiedy to ma się pojawić na rynku.


 • Wojtek

  Zgadzam się – pierwszy rzeczywiście ładny. Pierwszy, który bardzo chciałby do mojej kolekcji zegarków :) Trochę chce do niej dostać się Peble Steel (black) ale na razie tylko trochę :))

 • @Orlowskii

  Zabraknie prądu i ludzie nawet nie będą wiedzieli którą mają godzine. Jesli ludzie będą mieć wszystko z elektroniką i na baterie to kiedyś to wszystko musi się skończyć.

 • Kamil

  To nie jest przypadkiem ten sam ekran co w Moto Auta?
  Przy okazji ciekawe jak to jest rozwiązane i jaką to będzie miało rozdzielczość?

 • Mateusz Knapik

  Na filmiku wygląda to tak, jakby LCD był pod dosyć sporą soczewką (chodzi mi o nieco „rozmyte” krawędzie wyświetlacza). Jeśli tak, to niekoniecznie musi on być okrągły, wystarczy, że powiększony obraz nie obejmie rogów. Tak czy siak, wygląda to rewelacyjnie.

 • tom

  On na 100% będzie współpracował z iOS. W US nie mogą sobie pozwolić na olanie takiego rynku.

 • http://www.thevenusproject.com/ Beerkoff

  Jeśli oprogramowanie zrobi google – a zrobi, jeśli motorola nadal będzie własnością google – a będzie, to na 100% nie będzie współpracował z iOS.

 • http://czujnym-okiem.pl/ Czujny

  Motorola jest własnością Lenovo, nie Google.

 • phhh

  Nie jestem pewien, ale cos tam sobie chyba zostawili.

 • Tetek

  To na razie są rendery, nie produkty. Jak będzie coś działającego to pogadamy

 • Janek

  W pierwszym filmie sam zegarek pojawia się przez 10s, reszta czasu to pierdzielenie jakiś zachwycających się wszystkim gamoni. Tak jak w applu – filmik i sami specjaliści przed kamerką mówiący o rewolucyjnym wspaniałym produkcie… A potem kupisz sobie zegareczek za 300e, warty tyle samo co casio z 1990 r, założysz, pocieszysz się przez chwilę i….? I będziesz żył dalej z lżejszym portfelem:)
  W dzisiejszych czasach już nie pada pytanie: „która jest godzina?”, żeby szpanować sikorem.

 • http://www.thevenusproject.com/ Beerkoff

  No nie do końca. Google zostawiło sobie wszystkie znaczące patenty Motoroli i będzie udostępniać je Lenovo. Nawet jeśli całą firmę i prawa do marek posiada Lenovo, Google wciąż będzie mogło działać tak aby produkty Motoroli wzmacniały pozycję androida na rynku a nie konkuncyjnego iOS’a. Swoją drogą – sprytne :)

 • http://czujnym-okiem.pl/ Czujny

  A to swoją drogą :)

 • g.

  a zegarki na co masz ? na wodę ?

 • @Orlowskii

  Prosze nie udawaj głupiego. Taki zegarek trzyma jeden dzień, czasami dochodzi do paru dni, a przeciętny zegarek na baterie kilka lat.

 • Pingback: O smart zegarkach – krótko i ogólnie | iPod.info.pl — iPod, iPad, iPhone, iBlog