Moto 360 – ładna strona Androida

Tego się nie spodziewałem. Motorola prezentuje smart zegarek Moto 360 i ten smart zegarek wygląda naprawdę dobrze. Okrągła bardzo klasyczna koperta z metalu z okrągłym kolorowym wyświetlaczem LCD. Całość przypomina trochę modele IWC i naprawdę mi się podoba. Nie znamy wielu szczegółów, nie wiadomo czy zegarek będzie wodoodporny, to podstawa, nie wiemy ile będzie działał na baterii, ani nie wiemy jak go dokładnie wykonają – z tego co wiem okrągłych, kolorowych wyświetlaczy LCD na razie na rynku nie ma. Nie wiemy też ile będzie kosztował. To duże znaki zapytania, ale projekt wygląda rewelacyjnie i zostawia w tle inne sprytne zegarki. Widać jednak, że Motorola przyjrzała się temu co mówią ludzie o smart zegarkach – czyli, że są brzydkie – następnie zaprojektowali smart zegarek na wzór najlepszych klasycznych zegarków. Trzymam kciuki aby finalny model wyglądał tak samo, ale niestety nie jestem przekonany czy tak będzie.

W rozwinięciu wpisu zobaczycie też drugi film, na którym widać interfejs użytkownika tego zegarka Android Wear. I po raz kolejny muszę przyznać, że wygląda bardzo dobrze i pasuje do urządzenia jakim jest zegarek. Ma jednak spora wadę, wymaga mówienia do niego, a to nie jest komfortowe w każdej sytuacji. Widać jednak, że Google odrobiło lekcje i w tej formie Android jest naprawdę przystępny. Jestem tylko ciekaw czy zegarek z Android Wear będzie uzupełnieniem Google Glass czy raczej je zastąpi bo ktoś w Google uznał, że za wcześnie na taką rewolucję jak Google Glass. Jeśli zastąpi to kiepsko, bo Google Glass to moim zdaniem krok w dobrą stronę. Tak czy tak go kupię, nawet jeśli nie będzie współpracował z iOS, a nie będzie. Teraz trzymajmy kciuki, aby projekt nie wyparował lub drastycznie nie zmienił się do Lata 2014 kiedy to ma się pojawić na rynku.


15 Comments

 1. Zgadzam się – pierwszy rzeczywiście ładny. Pierwszy, który bardzo chciałby do mojej kolekcji zegarków :) Trochę chce do niej dostać się Peble Steel (black) ale na razie tylko trochę :))

 2. Zabraknie prądu i ludzie nawet nie będą wiedzieli którą mają godzine. Jesli ludzie będą mieć wszystko z elektroniką i na baterie to kiedyś to wszystko musi się skończyć.

 3. To nie jest przypadkiem ten sam ekran co w Moto Auta?
  Przy okazji ciekawe jak to jest rozwiązane i jaką to będzie miało rozdzielczość?

 4. Mateusz Knapik

  Na filmiku wygląda to tak, jakby LCD był pod dosyć sporą soczewką (chodzi mi o nieco „rozmyte” krawędzie wyświetlacza). Jeśli tak, to niekoniecznie musi on być okrągły, wystarczy, że powiększony obraz nie obejmie rogów. Tak czy siak, wygląda to rewelacyjnie.

 5. On na 100% będzie współpracował z iOS. W US nie mogą sobie pozwolić na olanie takiego rynku.

 6. Jeśli oprogramowanie zrobi google – a zrobi, jeśli motorola nadal będzie własnością google – a będzie, to na 100% nie będzie współpracował z iOS.

 7. Motorola jest własnością Lenovo, nie Google.

 8. Nie jestem pewien, ale cos tam sobie chyba zostawili.

 9. To na razie są rendery, nie produkty. Jak będzie coś działającego to pogadamy

 10. W pierwszym filmie sam zegarek pojawia się przez 10s, reszta czasu to pierdzielenie jakiś zachwycających się wszystkim gamoni. Tak jak w applu – filmik i sami specjaliści przed kamerką mówiący o rewolucyjnym wspaniałym produkcie… A potem kupisz sobie zegareczek za 300e, warty tyle samo co casio z 1990 r, założysz, pocieszysz się przez chwilę i….? I będziesz żył dalej z lżejszym portfelem:)
  W dzisiejszych czasach już nie pada pytanie: „która jest godzina?”, żeby szpanować sikorem.

 11. No nie do końca. Google zostawiło sobie wszystkie znaczące patenty Motoroli i będzie udostępniać je Lenovo. Nawet jeśli całą firmę i prawa do marek posiada Lenovo, Google wciąż będzie mogło działać tak aby produkty Motoroli wzmacniały pozycję androida na rynku a nie konkuncyjnego iOS’a. Swoją drogą – sprytne :)

 12. A to swoją drogą :)

 13. a zegarki na co masz ? na wodę ?

 14. Prosze nie udawaj głupiego. Taki zegarek trzyma jeden dzień, czasami dochodzi do paru dni, a przeciętny zegarek na baterie kilka lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *