Nowe Apple TV 3,2 to stare Apple TV

Nowe Apple TV 3,2 to stare Apple TVOd jakiegoś czasu ze stron Apple można było pobrać soft dla nowej wersji Apple TV 3,2 model A1469 –AppleTV3,2_5.2_10B144b_Restore.ipsw. Wersja ta właśnie zaczęła być dostarczana przez Apple, spodziewaliśmy się w niej zmian procesora na z A5 na A5X. Jednak jak się okazuje po rozebraniu jej przez www.macrumors.com w środku naleziono niestety procesor A5 tyle, że mniejszy bo o rozmiarach 6 mm na 6 mm. Jest wykonany w technologii 32 nm ale ma w sobie fizycznie tylko jeden rdzeń, co redukuje koszty produkcji. Jednocześnie Apple TV z nową wersją procesora jest bardziej energooszczędne, zużywa połowę energii potrzebnej poprzedniej wersji. Nie liczcie jednak na duży zysk w kieszeni przy poborze mocy rzędu 0,85W (poprzednia wersja 1,6W) koszt zakupu nowej wersji zwróci się po około 300 latach – jeśli używacie Apple TV codziennie przez 8 godzin.

Zamawiając Apple TV ze sklepu Apple Store Online nie mamy informacji jaki model Apple TV kupujemy i jaki dostaniemy. To jednak nie powinno być istotne dla normalnego użytkownika bo funkcjonalnie oba modele są identyczne. Dzisiaj zamawiałem Apple TV ze wspomnianego sklepu, jak przyjdzie to dam znać czy to nowy model A1469 czy stary A1427. Otwarte pozostaje pytanie czy zastosowanie innego procesora przyniesie jakieś zmiany dla potencjalnego Jailbreaka nowej wersji.

 

12 Comments

 1. To kolejny dowód na to ze czasy Apple kończą sie ale kończą na ich życzenie, kompletnie zero innowacji, szkoda :/

 2. Hmm skąd taki wniosek – Apple TV działa świetnie i jest zmieniane na zupełnie nowe co dwa lata.

 3. No faktycznie, jakby na Apple TV była oparta cała przyszłość.

 4. Wystarczy spojrzeć na innowacyjność głównego produktu Apple – iphona :/ serio to smutne, kupowałem każdy sprzęt co roku od 6 lat, wcale nie jest mi do śmiechu, oczywiście produkty sa dobre i działają zawsze ale nie ma już magii i innowacyjności.

 5. Wczoraj dostałem update ustawień Operatora Orange PL jakieś newsy co w nim było?

 6. Tom wie lepiej, więc nie przekonuj go Norbert :)

 7. Pisałem przy ostatnim wpisie dotyczącym tematu, że to tylko kosmetyka wewnętrzna.

 8. Jeszcze 2 tony starej A5 zalega. Nie tak szybko….

 9. W moim przypadku (Play) było to uruchomienie „poczty głosowej w telefonie”, która działa podobnie jak email. Poczta głosowa zapisuje się w telefonie i możesz przeglądać, kasować, odtwarzać, etc :)

 10. Błędne założenie – to nie stary A5 tylko nowy A5

 11. Taka zmiana bez zmiany daje większą szansę na jailbrake tej generacji atv?

 12. Norbert, jeśli zastosują ten sam trik i soft-owo zablokują jeden rdzeń to tez będzie lipa z JB. No chyba ze ekipa od JB weźmie się za Apple TV3 na poważnie. Bo tak to jest to ten sam procesor oczywiście wykonany w nowej technologi ale liczba rdzeni jest taka sama i częstotliwość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *