Trochę o Apple TV 3,2

W niedziele pisałem Wam, że Apple wydał system iOS 5.2 (wewnętrznie iOS 6.1) także dla zupełnie nieznanego sprzętu jakim jest Apple TV 3,2 model A1469. Czyli nowsza wersja Apple TV trzeciej generacji. Teraz wiadomo trochę więcej na temat tego sprzętu. Po pierwsze nie prawdziwe są informacje, że nowe Apple TV jest mniejsze od poprzednika. Obudowa jest identyczna, a jedyne zmiany kryją się w środku.

Zmiana podstawowa i najciekawsza to zastosowanie innego procesora. Do tej pory Apple TV 3G miało procesor A5 wykonany w technologi 32nm czyli taki jak w iPadzie 2G  take 2. Teraz dostaje procesor A5XR2 czyli znany z iPada 3G procesor A5X ale też w technologi 32nm, a nie jak w iPadzie 45nm. Ten model procesora nie był jeszcze stosowany przez Apple. Oprócz tego zmieniono w tym Apple TV moduł komunikacyjny. Teraz jest to BCM4334, który integruje Wi-Fi i BT i robi to wykorzystując jedną antenę. Paradoksalnie dzięki zmianie procesora nowe Apple TV 3,2 może być łatwiejsze do zJailbreakowania :) niż stare Apple TV 3,0.

8 Comments

  1. Nowy model może być przygotowaniem na większe zmiany w oprogramowaniu. Ja liczę na wprowadzenie App Store.

  2. chyba ze bedzie tak samo nietypowy jak ta `A5 z 3generacji :/

  3. Norbert bendzie koncu. JAilbreak ?

  4. i tak cie nie stać

  5. Apple TV jest raczej nie drogie. Przydały się by tylko jakieś polskie serwisy VOD.

  6. dali szybszy procesor po to by ramka wokol ikonek przesuwala sie szybciej?

  7. Wyobraź sobie świat mój zapewnie młody trouglodyto ,w którym to Norbert Cała zarządza co w końcu „bendzie” ,a czego nie „bendzie”… Właśnie! Bzdura, Nikt nie ma pojęcia po za grubką amerykańskich nerdów kiedy Jailbreak zostanie wypuszczony.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *