iOS 5.2 (wewnętrznie 6.1) dla Apple TV oraz nowe Apple TV

Oprócz iOS 6.1 dla iPhone/iPad/iPod touch pojawił się dziś też nowy soft dla Apple TV. Konkretnie to dla Apple TV drugiej i trzeciej generacji i … o tym dalej. Nowy soft oznaczony jest jako iOS 5.2 choć wewnętrznie to iOS 6.1. Zmian nie ma za dużo wśród nich najważniejsze to obsługa klawiatur po BT (już o tym pisałem), wsparcie dla iTunes w iCloud oraz kilka zmian w interfejsie.
Co najciekawsze wygląda, że Apple wydało również fizycznie nową wersję Apple TV. Wersja 2G oznaczona jest jako AppleTV2,1, wersja 3G jako AppleTV3,1, a nowy soft pojawi się też dla wersji AppelTV3,2. Nie bardzo wiadomo, co to za modyfikacja, ale zdecydowanie jest to modyfikacja sprzętowa. Prawdopodobnie w nowej wersji AppleTV3,2 jest zainstalowany nowy, lekko zmodyfikowany procesor. Apple raczej nie będzie oficjalnie rozróżniało jakoś tych wersji. Oczywiście jeśli się czegoś nowego dowiem o tej wersji to powstanie na ten temat oddzielny wpis.

PS. Wiem, że to Was bardzo interesuje – spodziewany w niedzielę, trwały Jailbreak iOS 6.1 od Evad3rs będzie obsługiwał jedynie Apple TV 2G.

10 Comments

 1. Dlaczego Apple nie chce ujednolicić nazewnictwa systemów iOS?

 2. może apple chce by każde urządzenie miało własne literki i cyferki systemów?
  albo planują do tego urządzenia dodać więcej funkcji dlatego więcej numerków softów

 3. iPady już mają ujednolicone. To już połowa sukcesu.

 4. albo licencja youtube jest tylko dla ios 5.x?

 5. iPady miały od początku ujednoliconą numerację. Nie licząc iOS 3.2, który był tylko dla iPada.

 6. No tak, czyli nie od początku.

 7. Jeśli 6.1 to kpina w stosunku do zmian dla iPhone to co to poprawie na fAppleTV ??

  Już nie wiem czy mam płakać czy się śmiać.

 8. Proponuje ci kupic Samsung i pozostanie ci tylko placz

 9. A ja z innej beczki :D piszę to tutaj bo nie widzę tematu giełdy, który kiedyś był przypięty do menu u góry…zamienię iPhone’a 5 64GB white na iPhone’a 64GB black :D jednak czarny bardziej mi się podoba :) stan igła, żadnych rys. kupiony w październiku w Orange (simlock na tą sieć). Mam dowód zakupu itd

 10. To bylo do Marucins

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *