O kolorach iPhone 5S – będą tylko dwa obecne plus trzeci złoty

PW1_6588_2560x1440Złoty kolor w jakim prawdopodobnie zobaczymy iPhone 5S wywołał sporo zamieszania. Reakcje nie są raczej przychylne … dla „ruskich” i „tipsiar”. Ja już raz pisałem, że jestem przekonany iż ten kolor będzie miał powodzenie wśród kobiecej części rynku. Problemem z jego odbiorem jest taki, że w tej chwili nie możemy określić jaki ten kolor naprawdę będzie bo zdjęcia nie oddają go w dobry sposób. Prawdopodobnie będzie bliższy matowemu szampańskiemu niż stricte błyszcząco złotemu.
Dziś za to wyciekł niby kolejny kolor 5-eski. Tym razem grafitowy i tu znowu mamy do czynienia z niewłaściwym odbiorem koloru. Ten niby grafitowy to zapewne tak naprawdę czarny tyle, że pod pewnym kątem i w pewnym oświetleniu wydaje się być grafitowy. Zdjęcie które widzicie powyżej zostało zrobione przez Wojtka zaraz po premierze iPhone 5, telefon też nie jest na nim stalowo czarny, a momentami biały. Wszystko to kwestia oświetlania i padania światła. Zresztą zdjęcia „grafitowego” jak zauważył @szumski_ wyciekły już przy okazji premiery iPhone 5 – tu możecie je zobaczyć.

11 Comments

 1. gdzieś słyszałem, ze tylko Goldy bedą 128 GB

 2. A szampan jaki kolor ma żółty czy złoty?

  Już nie mogę doczekać się takich obrazków, występujących na całym świecie. Gdzie wyznawca, pracownik klasy roboczej z najniższym krajowym a w ręku szampańsko-złoty fajfones….
  Za to z daleka widać jak prowadzi rozmowę przez błyskotkę…. elyta, która przed chwilą dokonała dila za kilkaset tysięcy dolarów.

  A wystarczyło porządnie „pomalować” na czarno alumenium.

 3. Co ci do tego jakiej klasy pracownik jakiego koloru telefonu używa? Czy kolor złoty jest zarezerwowany jedynie dla pierwszej setki Forbesa ?

 4. Jaka beta ios 7 jest aktualna na dziś? , czytałem , że już beta 7, czy coś przespałem?

 5. „Ten niby grafitowy to zapewne tak naprawdę czarny”

  Nie, to grafitowy, Zresztą chyba najładniejszy.

 6. ” jestem przekonany iż ten kolor będzie miał powodzenie wśród kobiecej części rynku.”
  Dlaczego tak nie doceniasz kobiet?

 7. Umiesz czytać? Jeśli tak to Norbi odpowiada dla kogo w powyższym tekście.

 8. Hmm to psuje moje przewidywania – zobaczymy

 9. Widziałem ostatnio w Galerii Mokotów kobietę rozmawiającą przez złotego iPhone’a 5, nie wiem, czy to custom, czy podróba, ale wyglądał naprawdę ładnie, więc nie rozumiem hejtów w kierunku telefonu, którego się nawet nie widziało na żywo.

 10. Grzegorz Stępień

  Szampańsko-biały i grafitowo-czarny iPhone 5S to już pewniaki. Apple rozwiązało problem ścierających się brzegów czarnego iPhone’a 5 przez zastąpienie bardzo ciemnego koloru dużo jaśniejszym. Teraz nawet jeśli ktoś zetrze kolorową warstwę aluminiowej obudowy, nie będzie tego po prostu widać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *