To jeszcze raz o złotym

P8195899Skoro nie ma iOS 7 beta 7 to wróćmy do złota :). Od jakiegoś czasu mamy różne przecieki na temat iPhone’a 5S w tym nowym kolorze. Ostatnio jest ich coraz więcej i chyba faktycznie taki model się pojawi. Nie podoba mi się i nigdy bym go nie kupił. Nie rozumiem jednak oburzenia jakie można przeczytać choćby u mnie w komentarzach. Standardowo, Apple się kończy, Steve by nie pozwolił na złoty kolor, telefon dla Ruskich. Coś w ten deseń i podobne.
To ja tylko przypomnę dwa fakty. Na zdjęciu widzicie dwa … złote iPody. Ten po lewej to iPod mini pierwszej generacji. Jest w złotym kolorze, a zaprezentował go Steve Jobs w 2004 roku. Ten po prawej to iPod shuffle drugiej generacji. Produkt zupełnie unikatowy dla Apple bo sygnowany nazwą producenta kosmetyków czyli Avon. Był dystrybuowany przez Avon ale miał swój oddzielny PN w Apple i oddzielną złotą ikonkę w iTunes, coś bezprecedensowego. Pojawił się w 2009 roku i wtedy również Steve Jobs był przy sterach.
Teraz postaram się odkryć Amerykę. Złoty iPhone 5S to będzie produkt skierowany głównie do kobiet. Nie chcą one mieć czarnego bo jest czarny. Nie chcą mieć srebrnego bo jest nudny. Złoty będzie idealny, z klasyczną torebką Louis Vuitton będzie się komponował znakomicie i jestem przekonany, że będzie najczęściej wybieranym kolorem przez kobiety.

82 Comments

 1. Grzegorz Stępień

  Gimbus też może obsługiwać MBP i grać na nim w Angry Birds. Tak samo jak prouser może zmontować na prawdę niezły film na iPhonie. I to jadąc metrem chociażby.

 2. Grzegorz Stępień

  Nawet sam Norbi wie, że mu się ten gold iPhone spodoba. Nie musisz go przekonywać do niego. ;-) BTW. Czy kiedykolwiek Apple wypuścił coś co nie jest przepiękne? Nawet w latach ’80/’90 ich komputery były ładniejsze od tych z rynku PC. Potem nadszedł 1997 i iMac pozamiatał do reszty. Kolejne lata to ciągle sprzęt ładniejszy i ładniejszy. Ostatnio to już mamy po prostu arcydzieła.

 3. Gimbusa nie stać na te zabaweczki. Może je jedynie wysępić od rodziców. Mnie się powoli kończy cierpliwość. Zamiast prawdziwych innowacji na kolejnym „kejnółcie” pokażą: nowy IOS, zabawkofon, i pseudo MP, w którym jedyne, co możesz zmienić to kolor obudowy. Osobiście tęsknię za czasami PPC.

 4. Hmmm. To co bedziemy mieli za 10 lat?

 5. „A tak mówią ludzie, którzy nie potrafią żyć w społeczeństwie i oni zawsze muszą mieć rację,”
  Nie muszę, ja ją mam.
  Mylisz jednak pojęcia. Mam naprawdę gdzieś co podoba się innym ludziom. Niech kupują i noszą co chcą, to ich prawo i nic mi do tego. Na świecie będzie po prostu brzydziej.

 6. „Chyba zapomniałeś, że w Apple nad tym pracuje armia ludzi.”
  No i co z tego?
  „Jeden Ty lepszy od nich wszystkich?”
  Nie – oni mają za zadanie trzaskać kasę. Realizują postawione przed nimi zadania. Zrobili badania – te różowe plastiki i złotka sprzedadzą się świetnie. Po prostu apple przestało stawiać na design – i to jest smutne.

 7. Dobre, dobre :D (s)Tępień ma ślinotok na iZabawki większe niż Norbi i wazelinę zawsze przy sobie. „Arycydzieła” …. heh… idę sie umyć bo sie obsmarkałem ze śmiechu jak to przeczytałem :-)

 8. Grzegorz Stępień

  Daj żyć, człowieku.

 9. Przecież to ty do mnie bez przerwy coś piszesz? Natręctwo?

 10. Jesteś jakimś politykiem czy co? Oni też się tak zachowują. Myślą, że mają rację i są nieomylni, brną w zaparte i nawet nie zauważają jakich idiotów z siebie robią. Dla nich tylko ich światopoglądj jest jedyny. Świat dla Ciebie będzie brzydszy! Nie da innych bo inni tak jak Ty mają głęboko gdzieś, że Tobie coś się nie podoba. A podaną przez Ciebie Nokię również uważam za brzdki model i to nie oznacza, że nie mam gustu bo z mojej i prawdopodobnie Norberta perspektywy to ty masz tandetny gust i patrząc na to co piszesz leczysz swoje „kompleksy”.

 11. Norbert, wiejesz jak horografia dmuchana przez Tuska, idzie tam gdzie chcesz by szła. Uważasz się za „szołmena” chodź Twój blog czyta garstka, ale ego trzeba sobie łechtać. Nie wiem czego jest mi bardziej żal czytać, Spiders Web czy Ciebie.

 12. Norbi, mam pytanie: Jesteś może w posiadaniu oryginalnego (apple’owskiego) Sport Case’a do iPod’a shuffle 1-szej generacji (przezroczysty z pomarańczową obwódką)?

  Szukam tego kupę czasu na Allegro, jednak z marnym skutkiem. Jedyne co mam z oryginalnych akcesoriów do tego odtwarzacza, to Battery Pack (praktycznie nówka).

 13. NieLubieTroli..

  @disqus_LG7X4S1J6R:disqus nie bardzo rozumiem Twoje pieniactwo… Nie podoba Ci się złoty iPhone i OK,dobrze. Nie musisz przecież go kupić,powiem więcej,możesz kupić każdy inny telefon dostępny na rynku,żyjemy w wolnym kraju. Mi też nie podoba się w kolorze złotym,ale są ludzie którzy chcą właśnie taki kolor,tak samo jak żółty/czerwony/niebieski czy zielony.. tak samo jedni wola obudowę plastikowa,inni metalowa, a jeszcze inni szklaną.. według mnie najpiękniejszymi telefonami były/są Nokie 8800/8600 ale takich telefonów już się nie robi,bo zwyczajnie jest to nieopłacalne.. i jakoś nie obrażam się za to na cały świat,a Ty uważasz że masz racje i wszystko musi być po Twojej myśli,trochę skromności człowieku,bo robisz z siebie rozgoryczonego PolakaKartoflaka,który ma zawsze racje,wie wszystko najlepiej,zna się na wszystkim tylko nie chce mu się podnieść tyłka sprzed telewizora,założyć swoje „kuboty” spakować pomysły do reklamówki z Biedronki i pojechać do Cupertino,żeby je sprzedać za grube miliony;)

 14. …rzekl typowy fanboj.

 15. Apple na nowo zdefiniowało kolory telefonów!! A Norbert już znalazł dla nich grupę docelową. Komedia :D Norbercie zajmij się już lepiej pisaniem tekstów o appcesoriach (chyba tak to nazywasz) albo profesjonalnymi testami nawigacji … (ostatni był świetny)

 16. Nie czytaj – chciałbyś mieć taką „garstkę” czytających ;)

 17. Hmmm na nowo – złote telefony robiła i chyba nadal robi Nokia

 18. Tak. Napisalem sprostowanie.

 19. Ostatnia była, skierowana głównie na rynki wschodnie wersja C7 o nazwie Oro.
  Nie było jej w głównym katalogu na Europę.

  W tej chwili Nokia nie ma w ofercie takiego koloru.

 20. Co nie znaczy, że nie miala

 21. Oczywiście, że miała. Miała nawet (sprzedana) specjalną firmę do produkcji takiej tandety – Vertu.
  Tyle tylko, że nigdy nie była to główna produkcja, tylko raczej nisza na specjalne rynki.

  Zresztą Nokia dopiero od 2 lat robi według mnie ładne telefony.

 22. „Ty uważasz że masz racje i wszystko musi być po Twojej myśli,trochę skromności człowieku,”
  Nie wiem gdzie to znalazłeś człowieku.
  Czy za każdym razem trzeba pisać, że to moje zdanie i nie musisz się z nim zgadzać? Po co te ataki?
  Ty nigdy nie masz swojego zdania?

 23. tak, leczę kompleksy. do widzenia.

 24. Twoje zdanie? OK. ale nie narzucaj go innym.

 25. Gdzie widzisz narzucanie? Po prostu wiem co jest ładne a co nie.
  A to czy to kupisz, czy nie to tylko twoja sprawa.

 26. A za 10 lat będziemy mieli NAJpiękniejszego NAJcudowniejszego NAJNAJNAJ ajajajaj!!! O. To będzie. Przeprzepiękniecudowne PozamiataneArcydzieło NAJ AJ AJ!

  Czasem odnoszę wrażenie, że cała ta szopa Stępnia to prowokacja pod Norbiego.

 27. Chłopaki, tak na szybko zmontowałem do porównania te wszystkie wersje kolorystyczne i co jak co, ale tak jak pisze Norbert – do chyba najbardziej znanego patternu na świecie, czyli tego od Louis Vuitton, pasuje idealnie. I co ciekawe, wcale nie do samego brązu, a do jasnych wstawek ;)

  https://dl.dropboxusercontent.com/u/4999173/gold_iphoneLV.jpg

 28. najpierw spizgałeś kobiety które to kupią od blachar i tipsiar a teraz narzekasz, że ktoś po Tobie jedzie LOL

 29. JakubOstaszewski

  „Złoty będzie idealny, z klasyczną torebką Louis Vuitton będzie się komponował znakomicie i jestem przekonany, że będzie najczęściej wybieranym kolorem przez kobiety.”

  Nie wiem jakie Ty znasz kobiety, chyba takie:

  file:///Users/Yaqub/Desktop/4c71cb91a79f6d2c286345cf8227a22ff50fd4af.jpg

 30. JakubOstaszewski

  „Złoty będzie idealny, z klasyczną torebką Louis Vuitton będzie się komponował znakomicie i jestem przekonany, że będzie najczęściej wybieranym kolorem przez kobiety.”

  Chyba o takich kobietach mówisz:

  http://m.ocdn.eu/_m/0f8055c5e41a44ec3e8ae84fb9c1b803,33,1,200-32-592-592-0.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *