Patent Apple na iPoda z dziwnym gniazdem synchronizacji

Serwis www.appleinsider.com pokazał dziś ciekawy patent Apple, który firma złożyła na początku roku 2011, a teraz został on przez amerykański urząd patentowy opublikowany. Patent dotyczy iPoda, a konkretniej  umieszczenia w nim  złącza synchronizacji ukrytego w klipsie, którym zazwyczaj przypinamy iPoda do ubrania. Taki klips znajdziemy w iPodach shuffle i Nano 6G.
W patencie widać właśnie jakby iPoda nano 6G, ale zamiast złącza Docka mamy styki ukryte waśnie po klipsem. W celu synchronizacji wpinamy iPoda na specjalny zatrzask. Sam zatrzask zaś, jak widzimy na rysunku z Patentu możemy wpiąć w stację dokującą lub kabelek zakończony złączem 30-pin. Prawdopodobnie też taki zatrzask mógłby być wpinany bezpośrednio w złącze USB.
Trochę to przekombinowane. Coś ostatnio dużo słuchów o zmianie złącza synchronizacji w iUrządzeniach. Przecieki o iPhone 6G ujawniają jakieś małe złącze podobne do MicroUSB, ten Patent to już zupełnie jakiś kosmos. Będę bardzooo niepocieszony jak Apple pozbędzie się 30-pin złącza Dock ze swoich urządzeń i pewnie nie będę w tym osamotniony.

15 Comments

 1. A że dyskietek nie zostawili, tyle ważnych rzeczy ciągle mam na dyskietkach! ;)

 2. LOL, trudno się nie zgodzić :)

 3. Ale ja napisałem ” jakieś małe złącze podobne do MicroUSB”

 4. masz rację, ale pomyślałem bardziej z technicznego punktu widzenia ;)

 5. kurde, czemu w polskim internecie ni epojawiają sie takie fajne arykuły? norbi moze ty zaczniesz? ;)

 6. A mi to wygląda na jakiś adapter do istniejącego złącza docka, żeby nowi użytkownicy nie stracili możliwości podłączania nowych urządzeń do już posiadanych stacji dokujących w radiach, wieżach itd.

 7. Po tym wpisie zaświeciła mi się lampka i podejrzewam że mogło by być tak:
  Obecny nano zostaje odświeżony (cieńszy, mniejsza ramka) oczywiście nowe złącze w klipsie i zastępuje w ten sposób Shuffle który przecież posiada tylko jedno złącze Jack 3,5mm więc jako odtwarzacz który ma zastąpić Shuffle nie do końca musi posiadać typowy Dock Connector. Oczywiście w takim wypadku nano musiałby polecieć z ceny.

  Wracając do jednego z poprzednich wpisów http://www.ipod.info.pl/index.php/ipod-nano-znowu-bedzie-podluzny/
  powstanie coś pomiędzy obecnym nano a iTouch.

  Nie do końca w to wieżę ale w dobrym wykonaniu mogło by to mieć rację bytu.
  Apple na pewno musi coś więcej zmienić na rynku iPoda który powoli umiera i podtrzymuje jedynie nadal jego dobrą formę iPod Touch. Jednym z takich zabiegów było pokazanie zegarkowego nano który z rozszerzoną funkcjonalnością mógłby być nieodstępnym gadżetem do każdego iPhone a nie tylko odtwarzaczem bo to dzisiaj za mało.

  Ten rok ma być rokiem rewolucji gdzie już na pewno jedną z nich pokazało Apple prezentując rMBP. Jeśli w tym roku Apple czegoś więcej nie zrobi w segmencie iPoda to może być już tylko za późno.
  Rewolucja mogła być rok temu i mówię tu o rMBP, iPadzie 2 z retiną i nowych iPodach tylko ile to wtedy by kosztowało, jak iPad 2 byłby gruby a rewolucyjny nano czy przebudowany Classic oparty o flash czy co tam Apple nam chce pokazać kosztowało by krocie.
  Kto by kupił rok temu rMBP za 15 tysi, grubego i ciężkiego iPad’a działającego 7gdz na baterii ale z retiną po wyższej cenie czy sam iPhone 4 był na początku o wiele droższy od 3G. Życie i pieprzone pieniądze.
  Noo, mam pisane dziś :P

 8. na prawdę myślisz że ipada z retiną i reszty tych rzeczy nie pokazali w zeszłym roku ze względu na koszty? To tylko marketing po co mieli dawać od razu retine do ipada 2 jeżeli wystarczył mocniejszy procesor i kamerka a ludzie i tak się na to rzucą, a retinę zostawili sobie w rezerwie na przyszły rok. To samo było z 4S przecież.

  „Kto by kupił rok temu rMBP za 15 tysi, grubego i ciężkiego iPad’a działającego 7gdz na baterii ale z retiną po wyższej cenie”

  Akurat na tym blogu pełno takich ludzi którzy kupiliby cokolwiek i za jakąkolwiek cenę byle spod znaku tej marki.

 9. Mogłoby być to złącze na magnes jak w Macbookach :)

 10. Oczywiście że jest w tym mnóstwo marketingu ale bez przesady.
  Pewnie kilku by się znalazło co nawet za 20 tyś. by kupili rMBP ale ile?

 11. planuję w weekend, pewnie w niedzielę

 12. W iPhone’ach muszą zmienić na MicroUSB bo jest o standard narzucony przez UE w sprawie ujednolicenia złącz do ładowarek, więc apple nie ma dużo do gadania.

 13. Dokładnie tak jest to rozwiązane w Sony Smartwatch. Fajny pomysł, jeśli urządzenie jest cienkie, bardzo oszczędza to miejsce

  http://asset2.cbsistatic.com/cnwk.1d/i/tim/2012/04/12/sony_smartwatch_clip_620x465.jpg

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *