Pebble 2.0

pebble 2-0To dziś nastał ten dzień :) Zegarek Pebble wkracza na poziom 2.0.
Chwilę temu użytkownicy iOS dostali aktualizację aplikacji do obsługi zegarka oznaczoną numerem 2.o. Jednocześnie razem z nią dostajemy nowy soft na zegarek również oznaczony jako 2.0. Zmian jest naprawdę mnóstwo, a najważniejsza to Pebble AppStore czyli sklep z aplikacjami dla naszego zegarka. Aplikacji już na start jest całe mnóstwo, jest Foursquare, dzięki któremu możemy zrobić „Check in” z poziomu zegarka, jest aplikacja do przeglądania naszego kalendarza, starowania żarówkami Philips HUE, uruchamiania kamery GoPro, pokazująca mapę wraz z naszą lokalizacją i jeszcze całe mnóstwo innych. Oprócz aplikacji mamy też Watchfaces, czyli różne cyferblaty do naszego zegarka. Nie dość, że mogą być one ładne i ciekawe to teraz mogą też pobierać dane o zegarku oraz dane z internetu. Dlatego możemy mieć na zegarku informacje o pogodzie,  fazach księżyca, naszym położeniu lub stanie baterii.
To razem, jak na to do czego przyzwyczaił nas zegarek Pebble, jest zupełnie nową jakością. Wreszcie Pebble stało się prawdziwym „sprytnym” zegarkiem, któremu inne konstrukcje nie dorastają do pięt. Jedyne na co mogę teraz narzekać to ilość wolnych slotów, czyli miejsc na cyferbalty i aplikacje. Jest ich tylko 8 i już mam wszystkie zajęte, a potrzebowałbym jeszcze kilka, aż się boję co będzie jak pojawią się nowe fajne aplikacje. Na razie wszystkie aplikacje i cyferbalty są bezpłatne, ale niestety to się pewnie zmieni.
PS. Nadal w powiadomieniach nie mamy polskich znaków, ale można ten problem rozwiązać w dość prosty sposób, jednocześnie dodając polski język menu. Twórca Pebble zapowiada wsparcie dla naszych znaczków już w najbliższej aktualizacji.
PS2. Jak jak już nie mogę się doczekać na Pebble Steel, biorąc pod uwagę powyższą aktualizację softu będzie mój jeden z dwóch ulubionych zegarków.

12 Comments

 1. A jaki jest drugi?

 2. Norbert Cała

  TAG Heuer Carrera

 3. Pebble STEAL? Jakaś nowa wersja dla gangsta? ;)

 4. Norbert Cała

  Ogólnie to autokorekta, ale może być również wersja dla gangsta :)

 5. Przy 2.0 ten zegarek to po prostu mistrzostwo :))) teraz tez faktycznie steela nie moge sie doczekac… Jeszcze z miesiac…

 6. czy ktoś w Polsce dystrybuuje pebble ?

 7. Norbert Cała

  Nie

 8. Czy httpebble jest jeszcze potrzebne? gdzieś czytałem że wersja 2.0 będzie go miała zaimplementowanego

 9. Norbert Cała

  Nie jest potrzebne, zostało zaimplementowane w sofcie

 10. Nie jest juz potrzebne, zostało zaimplementowane w sofcie

 11. Getpebble.com i zamawiasz :) 2tyg i jest u ciebie :) z gwarancja no problem. Moj pierwszy pebble umarl po 3 dniach. Po prostu przyslali drugi. A tamten zostal mi na pamiatke :)

 12. Dziś dotarł mój Steel. VAT +215 zł… Pasek skórzany trochę pachnie tandetą – natychmiast zmieniłem na stalowy. Fajny gadżet, pięknie prezentuje się z cyferblatem 1ttmm… ale póki co nie urywa mi d… z wrażenia choć może za dużo wymagam od zegarka który w moim odczuciu ma być przede wszystkim uzupełnieniem funkcji powiadomień z telefonu. Grać w Ponga na nim nie mam zamiaru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *