Pebble – nowy firmware 1.10.2

Pebble - nowy firmware 1.10.2
Dziś w nocy pojawiła się nowa wersja firmware dla zegarka Pebble. Zmiana w numerkach jest naprawdę mała bo z 1.10.0 skoczyliśmy na 1.10.2 jednak zmiana w funkcjonalności potencjalnie OGROMNA.  Zegarek w tej wersji akceptuje bowiem aplikacje (Watchfaces) komunikujące się dwustronnie ze smartphonem oraz takie bezpośrednio korzystające z internetu via smartphone. Dzięki temu wreszcie otwiera się droga do tworzenia aplikacji na zegarek, które pokazują prognozę pogody, wiadomości bezpośrednio z Twittera lub z dowolnej inne strony, pozwalają meldować się na 4sq, pozwalają pokazywać notatki z Evernote, polecenia z systemów nawigacji czy też listę zadań z Clear z możliwością odhaczania zrobionych. Teraz można już dosłownie wszystko, coś czuję, że w najbliższych dniach będziemy mieli wysyp fajnych dobrych i użytecznych programów dla Pebble. Gdzie ich szukać pisałem TU.  Jedna tylko uwaga – nie żebym był nie zadowolony – kiedy będzie wreszcie wsparcie dla BT 4.0?

PS. Mam nadzieję, że nie denerwuje Was tak duża ilość wpisów o Pebble. Myślałem, o założeniu oddzielnego bloga www.pebble.info.pl ale to chyba bez sensu.

 • Maciej Winiarski

  Mi nie przeszkadza. Swoją drogą ciekawe, że niektórzy przeskakują o duży numerek i dają mało zmian, a niektórzy robią na odwrót.

 • Łukasz

  wow! jeśli nie doczekam sie iWatch oferujacego podobne funkcje to muszę sobie sprawić pebble, bo rzeczywiście – potencjal olbrzymi. a co do bloga – zbyt mała grupa odbiorców w Polsce chyba póki co ;)

 • klogg

  w sumie iWatch juz byl. jakies 15 lat temu :) jeden z projektow apple, opartych o technologie newtona zakladal stworzenie czegos na ksztalt panelu przedramieniowego (dwa paski miedzy nadgarstkiem, a lokciem), ekran dotykowy, klawisze… calosc rodem ze star treka ale zabawna

 • Robert

  Coś jak Pip-Boy 3000

 • http://mrapp.pl/ Marcin Hinz

  Pisz dalej o Pebble. Nie chcę śledzić dodatkowych blogów a interesuje mnie rozwój tego urzadzenia/platformy.

 • phhh

  Osobny blog jest jakims wyjsciem, ale nie koniecznym. Tuaj co raz czesciej jest o gadzetach przydatnych dla iPhone lub iPod. Samo pebble mnie nie interesuje, ale moze dobrym wyjsciem byloby utworzenie nowego dzialu np: „w okól iPod” lub „gadzety”. Milosnicy pebble, zagladali by takze tam, a na glownej stronie bylo by to, co w najwiekszym stopniu dot. iPhone, czyli: aktyalizacje sytemow, plotki, wycieki, projekty zwiazane z urzadzeniami oparty na systemie iOS.