Program wymiany europejskiego zasilacza USB o mocy 5 W firmy Apple

Program wymiany europejskiego zasilacza USB o mocy 5 W firmy AppleApple właśnie rozpoczęło program bezpłatnej wymiany ładowarki dostarczanej z iPhone’ami 3GS, 4 i 4S, sprzedawanymi od października 2009 roku do września 2012 roku. Ładowarka która podlega wymianie to model A1300. Wymieniana jest bezpłatnie na model A1400. Wadliwa ładowarka może się przegrzewać i co za tym idzie zagrażać Waszemu bezpieczeństwu. Muszę sprawdzić w domu ale mam chyba ich kilka i na pewno je wymienię.

Wymiany dokonacie u autoryzowanych partnerów serwisowych Apple (tu macie listę) lub od 18 czerwca u operatorów mających w swojej ofercie iPhone’a. Co ciekawe jeśli ładowarka już wcześniej wydała się Wam podejrzana i wymieniliście ją odpłatnie to Apple zwróci Wam pieniądze. Nie  zauważyłem daty końcowej tego programu więc chyba jej nie ma.

 • http://www.facebook.com/michal.galuszka.1024 Michał Gałuszka

  Czy takie wymiany muszą oznaczać przyjmowanie ładowarki na dwa tygodnie do serwisu do weryfikacji i ewentualnej wymiany? Z informacji na stronie apple wywnioskowałem, że ładowarki A1300 są wymieniane bezwarunkowo i (miałem nadzieję) od ręki. Jak to się odbywało przy wcześniejszych tego typu akcjach? Ja swoją oddałem dziś w iSpot Arkadia.

 • @Orlowskii

  Oddałeś do iSpotu i musisz czekac czy od reki ?
  Ja właśnie swojego iPhone 5s laduje ta ladowarka i po chwili strasznie sie grzeje, a ta od zestawu jest z amerykanskim wejsciem wiec za bardzo mi sie nie przydaje i bym chetnie wymienil, ale jak tyle czekania to nie ma sensu.

 • Robert

  Czy posiadanie Ajfona jest faktycznie warunkiem koniecznym przyjęcia wadliwej ładowarki? Mam takie dwie, ładuję poprzez nie Ajpody.

 • mmm

  jedna dostalem z ajfonem 4s, oczywiscie faktury brak, bo kto trzyma zbedna makulature, wystarczy sam. sprzecior na przesluchaniu?

 • Is3

  @mmm pisze w odnośniku:
  „W ramach procedury wymiany konieczna będzie weryfikacja numeru seryjnego telefonu iPhone, dlatego prosimy o zabranie go ze sobą.”

 • RDF

  nie. warunek taki istnieje w sytuacji, kiedy zgłaszasz sie do operatora, u którego kupiłes iPhona

 • @Orlowskii

  Nawet jesli to pudelko z numerem imei i telefon powinien wystarczyc. Nie beda robic zbednych probemow

 • Paweł

  Ciekawe dajcie znac czy wystarczy zabrac pudelko czy musi byc fizycznie caly telefon

 • Bart

  do tych osob co trzesa sie ze strachu czy trzeba miec jakies pudelko, iPhone, jakas umowe czy inny cyrograf.

  Dam wam troche PIEKNEGO AMERYKANSKIEGO toku myslenia: (ktorego sie powinnisie duuuzo nauczyc – bo potem macie takie bagno w pl jakie jest)

  Wchodzicie do sklepu Apple – z SAMA ladowarka i chcecia nowa – jesli wam odmawiaja – to…… POWINNISCIE SIE CIESZYC!!! Zadacie pisemnego posiwadczenia ODMOWY wymiany, ew. mozecie chciec rozmowy z szefem sklepu i nagrywac video.

  Potem grzecznie skarzycie firme gdyz macie ICH PRODUKT KTORY ZAGRAZA WASZEMU ZYCIU – gdzie nawet OFICJALNIE Apple przyznalo sie do tego – i to czy nie macie na niego faktory czy innego cyrografu to NIC NIE ROBI – i nawet czy wam Jesus Christus ta ladowarke dal – MACIE ICH PRODUKT KTORY ZAGRAZA ZYCIU!!

  Amen

  pudelko :) IMEI :)))

 • http://www.facebook.com/michal.galuszka.1024 Michał Gałuszka

  Tak. Przyjęli mi do serwisu na 14 dni. Bardzo dokładnie sprawdzali IMEI telefonu, prosili o fakturę zakupu (której nie miałem). Nie chcieli spisać IMEI z pudełka – musieli z telefonu. Spisali moje dane osobowe i założyli normalną sprawę serwisową. Na początku w ogóle nie wiedzieli o co chodzi i próbowali udowodnić mi, że tylko jak się bardzo będzie grzała to przysługuje mi wymiana. Wiedziałem, że iSpot tak to załatwi i to udanie się do nich to był błąd :(

 • RDF

  Pojawiły się nowe szokujące fakty.

  http://technologie.gazeta.pl/internet/1,113841,16151532,Apple_przyznaje__ze_przez_3_lata_sprzedawal_wadliwe.html

  Okazuje się, że chciwe chłopaki z Cupertino wiedziały o wszystkim już w 2012 .
  Firma celowo zwlekała z akcją wymiany. Czym później – tym mniej urządzeń na rynku i mniejsze straty.
  Ofiarom ze spalonymi domami w razie czego powie się, że źle trzymały.
  Mam taką ładowarkę, ale to ostatnia rzecz jaką kupiłem od Apple.
  .

 • Bart

  a ja wypilem brudna wode!

  I to OSTATNIE H2O ktore wypije!!!

  Zegnaj świecie za 3 dni!!! Juz po mnie!

 • RDF

  zła analogia.
  kupiłbyś wodę od kogoś, kto przez kilka lat wiedział o tym, że to co oferuje może być trujące?

 • M

  ten Bart to w ogóle nawiedzony jakiś :|

 • Dami

  Dzięki za informację, gdzie nie iść z wymianą :)
  Znacie jakieś potwierdzone miejsca w Warszawie, gdzie nie będzie tego typu cyrków?

 • http://www.facebook.com/michal.galuszka.1024 Michał Gałuszka
 • Łukasz

  Wymieniałem dzisiaj w Cortland Warszawa, bezproblemowo i od ręki. Z tego co wiem kończą mi się już zasilacze na stanie i trzeba będzie czekać.

 • MDW2

  Wymieniłem dzisiaj ładowarkę do swojego iPhone4S we wrocławskim Cortlandzie (w SkyTower). Bez problemu i w niecałe 5 minut.