Raspberry Pi jako serwer Siri

Błażej Faliszek przygotował świetny poradnik jak Raspberry Pi przerobić w serwer usługi Siri słuchający naszych własnych poleceń nawet w języku polskim. Błażej sporo się napracował nad wpisem i naprawdę warto wpaść do niego  na malinowepi.pl i przeczytać w całości. Niżej możecie zobaczyć film pokazujący do czego można użyć tego serwera.

SiriProxy on Raspberry Pi, to specjalnie przygotowany system operacyjny dla Raspberry Pi z pełną obsługą SiriProxy. Po instalacji systemu na karcie pamięci i uruchomieniu Malinki. Logujemy się do systemu(login: root; hasło: siriproxy) i ustawiamy nasze połączenie internetowe(PS: startx uruchamia system graficzny). Raspberry Pi, które ma być serwerem SiriProxy, musi mieć stały adres IP w naszej sieci. To bardzo ważne. Możemy to ustawić na routerze(przydzielić stałe IP, dla adresu MAC karty sieciowej naszej Malinki). Czytaj dalej.

6 Comments

  1. „SiriProxy on Raspberry Pi” to nie system oparacyjny, tylko obraz karty z preinstalowanym Ruby, RVM, SiriProxy i kilkoma innymi rzeczami. System to „Raspbian Wheezy”…

  2. A czy da się odpalić – i jeśli tak to jak najprostszym sposobem – polskie Siri bez Malinki?

  3. „SiriProxy on Raspberry Pi” to obraz systemu operacyjnego z preinstalowanym Ruby, RVM, SiriProxy i kilkoma innymi rzeczami, więc nie wiem w czym problem :)

  4. Ubuntu w wirtualniej maszynie i Siri proxy server How To: http://www.idownloadblog.com/2011/12/09/how-to-install-siri-proxy-tutorial-video/ ( nie ma polskiego Siri )

  5. Doctor <3!!!

  6. tinyurl.com/d2tf87t fgfgsds

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *