Tak miał wyglądać Apple Watch …

Nie mogąc się doczekać Apple Watch przeglądałem informacje na jego temat jakie napisałem na blogu oraz kiedy pierwszy raz o nim wspominałem. Okazuje się, że u mnie na blogu pierwszy raz hasło iWatch pojawiło się w 2010 roku, prawdopodobnie mniej więcej w tym czasie faktycznie Apple poczyniło jakieś większe przymiarki do tego typu produktu. Potem zaś nastąpił istny wysyp różnych konceptów zegarka, który mógłby być firmowany przez Apple, które oczywiście w żadnym stopniu nie pokryły się z tym co finalnie zobaczyliśmy. Nie pamiętam tylu różnych konceptów w przypadku żadnego produktu Apple. Większość z nich to doskonałe potwierdzenie słów nie korzystaliśmy z badań marketingowych, gdybyśmy zapytali klientów czego potrzebują, to powiedzieliby, że szybszego konia.

  • http://about.me/mikeyziel Michał Zieliński

    Czy ja wiem… Większość w zegarków na powyższych mockupach to smartwatch’e, które obsługują różne aplikacje, czyli dokładnie to, czym jest Apple Watch. Są też opaski fitnessowe. Apple po prostu wzięło pomysły, które widzimy powyżej, wpakowało je do jednego produktu i dodało od siebie mega przydatną aplikację Zdjęcia. Czyli stworzyli dokładnie to, czego oczekiwali ich klienci.

  • http://www.ipod.info.pl/ Norbert Cała

    nie do końca, zobacz na interfejsy tych urządzeń – prawie wszędzie ikonki z iOS

  • Robert

    Ikonki na apple watch to też ikonki z iOS tylko że docięte do formatu koła. Apple Watch to moim zdaniem drugi już produkt który nie jest nowym konceptem a jedynie iPhonem dostosowanym do innej wielkości ekranu. Co nie znaczy że nie wróżę mu sukcesu. Jestem pewien że pomysł chwyci, bo tak jak deweloperzy znaleźli miliony zastosowań większego ekranu (ipad), tak mniejszy również czeka jeszcze na ponowne odkrycie.

  • Bart

    wiele funkcji z Apple Watch to bzdurne bajerki – np. te przesylanie swojego tętna komus.

    Ciekawe jak rozwiaza NAJWAZNIEJSZY aspekt w smartwatch – klawiature!

    W Jailbreak jego nie wierze – znaczy sie – wierze w niego tak jak w Apple TV 3rd Gen :)

    Tzn. Apple zapewne jakas „furke” zostawi otwarta – tylko po to by dac wiarze mozliwosc pokazania co mozna jeszcze wymyslec w Apple Watch – a potem – bedzie jak w ATV 3rd gen

  • http://www.ipod.info.pl/ Norbert Cała

    nie będzie żadnej klawiatury

  • Bart

    no ok – zatem jak ktos mi przesle jakas wiadomosc – i bede chcial odpisac „rybka” jak na konferencji – a ktos nie bedzie mial Apple Watch (czyli prawie nikt – to jak to zrobic?

    Madrym posunieciem by bylo by CHOCIAZ iPhone mial mozliwosc odbioru takiego obrazka „rybki”

  • Marucins

    :)
    To były wyłącznie mokre fantazje fanbojów.

  • Michał

    Działa dyktowanie tekstu. Możesz powiedzieć co chcesz, żeby było napisane.

  • Bart

    taaa – a jak mam Szkocki akcent – to nic sobie nie podyktuje :)