Technologia może nas łatwo oszukać

Prima Aprilis za nami. Mój żarcik nie był jakiś wykwintny, ale ręka była prawdziwa, przedmiot w ręku też, ale trochę powiększy. Ja jednak nie o tym. Dziś pierwszy raz miałem na głowie Oculus Rift czyli okularo-hełmn, słynny ostatnio bo kupił go Facebook. Jego zadaniem jest przenoszenie nas do trzeciego wymiaru. Podobne konstrukcje miałem na głowie już chyba z 10 lat temu i grałem w nich w Doom’a. Wtedy jednak nie czułem nic z tego co czułem dziś. Dziś zaś stałem pewnie na nogach po środku pokoju i wirtualnie jechałem kolejką górską. Niektóre zakręty powodowały, że chwiałem się na nogach jak po niejednej kolejce. Technologia mnie oszukała, zrobiła mi Prima Aprilis w najlepszym wydaniu. Cała zabawa odbywała się w mojej głowie, której ciało się poddało. Nie było żadnych przeciążeń, a ja się chwiałem jakby były. To niesamowite jak łatwo technologia może oszukać nasze ciało. Mam przed oczami marnej jakości obraz, wiem, że to tylko zabawa, a jednak moje ciało poddało się temu bezwiednie. Strach pomyśleć co będzie jak grafika się poprawi.

Kilka razy pisałem Wam, że obecna technologia mnie nudzi, że smarthony i tablety są nudne. Teraz powiem Wam co nie jest nudne – połączenie Oculus Rift z Google Glass to jest to na co czekam. Oszukanie mnie i przeniesienie w inny wymiar. To będzie przyszłość. Idziemy po Warszawie, a widzimy Wenecję, kochamy się z własną dziewczyną, a za jedyne 0,89 Euro możemy mieć zamiast niej ciało Monici Bellucci. Podoba się Wam? Nie? Przykro mi to Was czeka.

 • tom

  „kochamy się z własną dziewczyną, a za jedyne 0,89 Euro możemy mieć zamiast niej ciało Monici Bellucci.”

  Oj, na miejscu małżonki bym się obraził. ;)

 • http://www.ipod.info.pl/ Norbert Cała

  Ja mam normalną :)

 • Artur Kubańczyk

  Prawdziwą Monicę? ;)

 • http://www.ipod.info.pl/ Norbert Cała

  Lepszą ;)

 • Jerry
 • Kamil

  Bida w tej Ameryce, na Oculusa stać a na krzesło już nie. Może taki był zamysł autora jednak puszczanie DEMA „Kolejka Górska” i kazanie tym ludziom stać to według mnie głupota. Jest śmiesznie ale co z tego jak potem jedyne wyobrażenie ludzi którzy nigdy nie mieli tego na głowie że to „maszyna do remontu mieszkań”

 • http://www.poloniairlandia.pl Robert Rodziewicz

  Wszyto jest fajne dopóki jest nowe. Potem nasz mózg przyzwyczai się do wirtualnych bodźców i będzie jak z TV.

 • JebaczKoz

  A jak nie Monici Bellucci to przystojnego Romana, kto co lubi prawda iChłopcy :)

  Swoją drogą Oculus Rift to jakby nie patrzeć drugie zagłębienie się w temat virualnego świata. To że przez cały czas jakies tam badania i projekty były realizowana – norma. Pisze o gotowym produkcie.

 • Herman

  Testowałem Oculusa ale jakoś nie miałem takich dziwnych odchyłów. Trzeba rozgraniczyć rzeczywistość od wirtualnej rzeczywistości i tyle.

 • owca

  I pomyśleć, że każdy z nas jest domyślnie wyposażony w takie urządzenie, zupełnie darmowe – wystarczy tylko go użyć. Nazywa się je potocznie wyobraźnią :).