TomTom dla iPodów touch oraz iPhone 1G

TomTom car kit dla iPod touchTomTom wydał aktualizację oprogramowania do nawigacji dla iPhone. Nowa wersja programu oznaczona jako 1.2 oprócz aktualizacji map posiada także wsparcie dla iPhone 1G oraz iPodów touch. Oczywiście jako, że te urządzenia nie posiadają modułu GPS to do korzystania z nawigacji potrzeba jeszcze odbiornika GPS.
Tutaj TomTom też nas wspomaga i wprowadza do sprzedaży urządzenie TomTom Car Kit w wersji która pracuje z iPodem touch oraz iPhonem pierwszej generacji. Niestety jest to inne urządzenie niż to które współpracuje z iPhonem 3G i 3GS. Nowy zestaw będzie niebawem dostępny w sklepach.
Jedynym „ale” jest cena zestawu czyli 99.95$ (około 300 zł). Do ceny należy dodać jeszcze cenę samej aplikacji TomTom czyli w przypadku map Polski kolejne prawie 300 zł. Trochę jednak drogo.

Jeśli jesteście posiadaczami iPoda touch 2G i 3G oraz iPhone;a 1G to zawsze macie alternatywę w postaci RoqyBT, czyli programu który pozwala podłaczyć do tych urządzeń odbiornik GPS za pomocą Bluetooth.

 • kaj78z

  A jak ktoś potrzebuje mapy całej Europy + uchwyt to lepiej kupić GPS z prawdziwego zdarzenia.

 • mikołaj

  Zestaw faktycznie do najtańszych nie należy, ale widać, że TomTom postanowił na poważnie zająć się tym rynkiem. I dobrze – zawsze lubiłem ich nawigacje i pewnie sprawię sobię wersję na iPhone (na szczęście mam 3GS więc nie potrzebuję zewnętrznego odbiornika) jak tylko produkt zadomowi się na rynku, dojrzeje i ceny spadną trochę.

 • maciej

  ja mam 3g i prawda jest taka ze GPS daje spoooro do zyczenia:( nie wiem czy sprawa ma sie inaczej w 3gs ale 3g bywa bardzo chimeryczny:(

 • funny the

  Ja jestem posiadaczem 2G i chyba i waham sie czy czekac na spadek cen, czy brac?.. co prawda za ta kase nie kupi sie znacznie lepszej nawigacji, wiec wybor teoretycznie jest jasny nie mniej jednak 600 piechota nie chodzi ;)

 • sev7

  Testuję tom tom’a wraz z gpsem nokii ld-3w na ipodzie touch 2 gen. Zestaw sprawuje sie znakomicie.