TomTom z mapami Polski w AppStore

Wczoraj w AppStore pojawił się chyba najbardziej znany na świecie system nawigacji czyli TomTom, z mapami obejmującymi Polskę. Stało się to w trochę ponad dwa miesiące po pojawieniu się TomTom’a dla Europy zachodniej i Ameryki. Polska znalazła się w paczce z mapami innych krajów Europy Wschodniej. Producent deklaruje:
99,9% pokrycia map dla Polski, Czech, Węgier, Litwy i Słowacji oraz
54% Bułgaria, 72% Estonia, 63% Łotwa, 68% Słowenia i Chorwacja.
Cena jaką musimy zapłacić za taką paczkę map to 69,99 Euro i wydaje się ona całkiem znośna, jeśli np porównać to z ceną mapy samej Grecji która kosztuje tylko 10 Euro mniej.
Program oczywiście działa w języku polskim i posiada także polskie komunikaty głosowe. Wykonany jest bardzo porządnie i estetycznie.
Jeśli chodzi o jakość samej nawigacji to postaram się go porównać w najbliższym czasie z systemem AutoMapa wbudowanym w samochód.

PS. Teraz to już chyba czekamy na AutoMapa na dla iPhone.
TomTom iPhoneTomTom iPhoneTomTom iPhoneTomTom iPhone

 • http://i-ceum.pl Olek

  Cena wydaje się być bardzo wygórowana. Brak map sąsiednich krajów np. Niemiec, w końcu Polska leże w Europie środkowej a nie wschodniej. W dodatku za jedyne 10 Euro więcej można kupić Navigona na całą Europę.

 • adamm

  bardzo chciałbym zobaczyć porównanie map Polski dostępnych na iP oraz ich test. Czy ktoś może podpowiedzieć, którą mapę wybrać, aby była łatwa obsługa, dokładne mapy i częste aktualizacje? którą mapę wybrać?

 • Piti

  Ano właśnie. W tym momencie są przynajmniej 4 programy (jeśli nic się nie zmieniło) – TomTom, Sygic, Navigon i NDrive.

  P.S. Znalazłem program do porównywania aplikacji do GPS dla USA (w AppStore nazywa się „Compare GPS Apps (USA)”), zaraz go sprawdzę. ;)

 • http://digigal.art.pl YANOUSHek

  Czy mogę prosić o post porównujący TomTom i NDrive?
  Właśnie byłem prawie zdecydowany na zakup NDrive, a teraz wszystko się pokomplikowało.

 • teleonline

  Używałem TomTom’a w telefonie N73, teraz zainstalowałem na iPhonie 3G. W N73 nawigacja działała bardziej stabilniej do rzeczywistego czasu, w 3G widać opóźnienie, poślizg z wyliczeniem właściwej pozycji lub ruchu. Często jadąc drogą, wskazuje pozycję poza trasą :(na kilka sekund, potem wraca do prawidłowego kierunku). TomTom w iPhonie to aplikacja raczej do zabawy, udająca profesjonalną nawigację. Głos Katarzyny, wystarczy przez chwile posłuchać, aż nie chce się pisać:)

 • pze

  Testowałem zarówno Navigon jak i TomTom w Finlandii. TomTom jest duuzo bardziej oporny, przynajmniej w przypadku porownania do owego Navigona. Mam czasem wrazenie ze TomTom nie potrafi sie ‚dogadac’ z hardware’m Apple. NAvigon natomiast dziala wyjatkowo stabilnie i sprawnie.

 • funny the

  A ja tam ciesze sie ze w koncu jest tomtom – dla mnie to sprawdzona mapa z ktora przejezdzilem cala Europe.. fakt ze kosztuje, ale nie pierwszy raz producenci chca zarobic na iPhone-maniakach ;) Zreszta palnuje tomtoma w iPhone wykorzystac tylko w sytuacjach krótszych podrózy.. Na dalsze wycieczki wole poki co przykleic do szyby dedykowana nawigacje TomToma..

 • KatarzynaMaKatar

  Szkoda, że Garmin nie robi map dla iPhone. Moim zdaniem są one bardzo dokładne, a sama navi intyicyjna w obsłudze.

 • Cingla

  NDrive wydaje się najlepsza nawigacja dla IPhona działa bardzo atabilnie bez żadnych opuźnień a pokrycie Polski to chyba100%

 • kaj78z

  No to
  100 euro – Europa Zachodnia
  70 euro – Europa Wschodnia
  100 euro – specjalny uchwyt

  270 euro

  Lepiej kupić w podobnej cenie TOMTOM GO 940. Wszystkie mapy razem, więcej funkcji.

 • Filip999

  Czy program wykorzystuje kompas wbudowany w iPhone’a? tj. Czy mapka obraca się razem z iPhonem czy tylko w czasie przemieszczania się (czyli podczas ruchu odbiornika GPS)?

 • milord

  Tak btw. pytanko? : Czy ktorakolwiek z nawigacji obsluguje juz TMC lub podobna technologie?

 • http://www.minihackers.prv.pl typowy1

  Raczej nie, bo iPhone nie ma anteny TMC. TMC to informacje o korkach podawanie na odpowiedniej częstotliwości radiowej, navi z anteną TCM i modułem TCM rozkodowywuje te informacje i nanosi na mapę informacje o korkach,

 • milord

  Chodzilo mi raczej o informacje drogowe pobierane z sieci, Navigon oferuje cos takiego w swoich nawigacjach, ale w wersji na Iphone tego nie ma (obiecywali ze tez bedzie), ktorys innz program do nawigacji oferowal tez rozne uslugi online, mial nawet przgotowana ikonke do sciagniecia informacji z sieci, ale byla nieaktywna. Myslalem ze ktos moze ma aktualne informacje ktory z programow w koncu obsluguje cos takiego.

 • http://www.ajpad.pl VeriS

  Witajcie,
  zasugerowany wypowiedzią jednego z użytkowników zrobiłem artykuł porównawczy nawigacji ndrive, tomtom, navigon.

  Bezpośredni link do artykułu: http://www.ajpad.pl/?p=808

  Wszelkie wady i zalety programów opisane zostały na podstawie opinii i komentarzy osób korzystających z opisanych nawigacji.

 • Pingback: Blog – iPod, iPhone, iPhone 3G, iPhone 3GS – informacje … » TomTom dla iPodów touch oraz iPhone 1G

 • Pingback: TomTom dla iPodów touch oraz iPhone 1G « Nowości ze Świata IPHONE