Usunięcie Simlocka z iPhone w Erze – Nie dla każdego

Kilka osób pisało w komentarzach do wpisu „Odeszła ERA simlocka w iPhone 3G”, że u nich zdjęcie simlocka nie działa. Podobno skutkował czasem telefon do Ery i podanie im numeru IMEI iPhone’a 3G z którego chcemy pozbyć się blokady. Dziś dostałem maila którego przytaczam w całości.

Dostałem dzisiaj od znajomego iPhone 3G z Ery. Prosił mnie aby zdjąć mu blokadę SIM. Mówię SIMLOCK w Erze, to wystarczy że podłącze z inna kartą i będzie po simlocku. Wsadzam, odpalam iTunes, a tu informacja że włożona karta jest nieobsługiwana. Dzwonie do BOK, a miła Pani mnie poinformowała, że iPhone zakupiony przed 23 stycznia nie będzie bezpłatnie odblokowany….
Pozdrawiam
Michał Gruszka
Dziennikarz miesięcznika
„Twoja komórka”

Postanowiłem to dokładnie sprawdzić i okazuje się, że jest to prawda. Oficjalne stanowisko jest takie, że simlock będzie zdejmowany automatycznie tylko dla aparatów które zostały nabyte po 23 stycznia. Informacja o tym ma się znajdować w regulaminie promocji w jakiej był kupiony telefon.
Na moje pytanie jak to się stało, że kupiony przeze mnie iPhone 3G w sierpniu 2008 roku został automatycznie przez iTunes odblokowany dostałem odpowiedź „Przez naszą pomyłkę miał Pan i wiele innych osób szczęście”.

 • http://mojmac.pl pemmax

  To ważna informacja dla osoby takiej jak ja, która rozgląda się na Allegro za iPhonem z Ery. Dzięki!

 • Ogre2000

  Zawsze rozwalało mnie to, że telefon jest moją własnością ale SIMLOCK’iem rządzi operator.

 • vinci

  Ja mam iPhona 3G z Ery z sierpnia i zdjęło mi simlocka od razu ;)

 • aaaaa

  CO ZA BZDURY!!!
  Ja kupilem swoj iphone 3g w erze jeszcze w listopadzie 2008 r. i bez problemu simlock zostal zdjety po podlaczeniu do itunes. jakas sciema.

 • Danio

  umiesz czytać ze zrozumieniem ??? miałeś szczęście

 • http://www.ipod.info.pl norbi

  aaaaa: Zadzwoń do Ery i sam się spytaj. Oficjalne stanowisko jest takie, że tylko na nabyte po 23 stycznia będą miały zdjęte simlocki. Te kupione mogę mieć zdjęte tak jak w Twoim i moim przypadku lub nie mieć. To jest ryzyko. Tak jak napisał pemmax to ważna informacja dla tych którzy szukają iPhone’a na Allegro. Nie można mieć pewności, że ten z Ery nie będzie miał simlocka jeśli jest sprzed 23 stycznia.

 • http://carool.blip.pl Karol

  Czyli miałem szczęście, fajnie ;]

 • Pietro

  ja też mam z sierpnia 2008… czyli też miałem szczęście… :)

  mały off top:

  Wczoraj upadł mi iPhone i przestał działaś głośnik. myślicie, że przyjmą to na gwarancji i dostanę nówkę? :D

 • krystian

  To znaczy że jeżeli miałem to „sczeście” i odblokowali mi iPhone zakupionego po 23 stycznia, to może mi grozić ponowne założenie simlocka przy np. aktualnizacji?

 • Distreal

  No właśnie, też mnie to zastanawia, bo mam iPhona z sierpnia 2008 i z lutego 2009. W obydwu simlock usunięty po podłączeniu pod iTunes. Pytanie teraz, czy simlock w iPhonie z sierpnia może zostać przywrócony:] Co prawda mi simlock nie przeszkadza, bo i tak mam Erę, ale jeżeli w czerwcu pojawi się nowy iPhone, to pewnie będę chciał sprzedać wersje 3G i kupić nowego, a wtedy brak simlock’a trochę pomaga:)

 • Smartek

  Zgadzam się w 100% z tym wpisem.
  Nie chcą zdejmować simlocków sprzed 23. stycznia i nie wszystkim po 23. od razu zdejmuje!
  Ja mam iPhone’a z początku lutego/marca i dzwoniłem cztery razy.
  Za pierwszym razem mi babka wcisnęła, że muszę iść do salonu w moim mieście i mi zdejmą.
  Innym razem chcieli numer telefonu, na który była brana faktura (starter happy w moim przypadku), więc musiałem dzwonić do sprzedawcy Allegro i się dowiadywać o numer z jakim kupował.
  Potem mi znowu wcisnęli, że muszę iść do salonu.
  Za czwartym razem wziąłem gościa na sposób: upewniłem się czy z nim wcześniej już nie rozmawiałem, powiedziałem mu, że dzwoniłem tutaj wcześniej, ale coś mi rozłączyło i że wcześniejszy konsultant kazał mi podać numer IMEI i że zaraz mi zdejmie.
  Gościu pomyślał, postękał kilka sekund i się zgodził. Podyktowałem mu IMEI, kazał poczekać 3 minuty (na ten czas włączył muzyczkę ;-) ), potem powiedział, że muszę podpiąć iPhone’a do USB z iTunes po tym, jak dostanę smsa, że iPhone odblokowany (na inny telefon – kontaktowy), rozłączył się.
  Po kilku minutach dostałem smsa z Ery z info, podłączyłem iPhone’a, dostałem komunikat, że smok zdjęty. Za moment zadzwonił konsultant na numer kontaktowy i zapytał czy wszystko gra! :-)
  Super obsługa, szkoda tylko, że każdy gada co innego, no, ale trzeba próbować.

  pzdr

 • http://www.minihackers.prv.pl typowy1

  Hehe, coś dużo tych szczęściarzy :) Ja i mój kumpel (iPhone’y kupione w odstępie miesiąca w czasie od sierpnia do listopada [nie pamiętam dat]) też mamy zdjęte locki przez iTunes. Kartą Cyfrowego Polsatu, przetestowano następnie na karcie Orange. Mam tylko nadzieję, że nie da się tego znowu zdalnie zablokować…

 • Piti

  Ja miałem coś takiego, ze po ktorymstam reboocie wyskoczylo mi „iPhone został odblokowany” (albo bardzo podobny komunikat). Pomijam już, ze po tym (do czasu podania danych konta przy aktualizacjach z AppStore) mogłem korzystać z iTunes na iP i np. ściągać darmowe podcasty. Podobny komunikat mi raz wyskoczył w iTunes na PC jak podlaczylem telefon do kompa. Czy to znaczy ze zdjęło mi simlocka? Czy też mimo podobnie brzmiącego komunikatu nie o to chodzi? :)

 • dkrz

  co za BZDURY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wystarczy zrobic jailbreak i wtedy w naszym iphonie resetuje sie „zegarek” :) i mozna zdjac z kazdego zakupionego w erze !!
  pozdro

 • Distreal

  dkrz: nie wiem czy to prowokacja, czy żałosna gadka 12 latka, ale o jailbreak’u to myślę, że wszyscy tu obecni słyszeli. My tutaj debatujemy na temat niezłodziejskich metod.

 • ClassicGOD

  Wg regulaminu promocji – telefony zakupione w Erze na abonament przed rozpoczeciem takowej (czyli przed 23 stycznia) rowniez zostana pozbawione simlocka – sam ostatnio umowilem sie na zdjecie sima z modemu ktory kupilem 1,5 roku temu.

 • Smartek

  dkrz: bzdury to Ty wypisujesz. JB nie ma nic wspólnego ze zdejmowaniem smoka z iPhone’a z Ery.

 • http://maclife.pl serwis iPhone

  Już Wam mówię dlaczego niektórzy mają telefony zakupione przed końcem stycznia, a simlocka nie mają. To nie jest kwestia błędu Ery. Po prostu na zdjęcie simlocków załapały się osoby które kupiły iPhona przedłużając obecną umowę.

 • jablek

  dkrz myslal pewnie o JS :lol:

 • Pio-Jan

  Proszę o pomoc! Kto może doradzić jak pozbyć się SIM Locka z kupionego w Wielkiej Brytanii aparatu iPhona Apple.Otrzymałem go od syna pozdrawiam Piotr