Zapowiedź CarPlay w kolejnych markach

carplay w kolejnych samochodachJeśli system CarPlay ma się rozpowszechnić to Apple musi podpisać umowy z jak największą liczbą producentów. To teraz szczególnie istotne bo Google również mocno promuje Google Automotive Alliance. Dlatego nie może dziwić, że pojawiają się kolejni producenci na liście wsparcia dla CarPlay. Do Ferrari, Volvo, Mercedesa, BMW, Forda, General Motors (Opel, Chevrolet), Hondy, Hyundaia, Jaguara, Land Rovera, Kia, Mitsubishi, Nissana, Grupy PSA (Peugeot, Citroën), Subaru, Suzuki i Toyoty dołączyli kolejni:
Są to Audi (Wojtek już się cieszy … znaczy narzeka), grupa Fiat (Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Fiat, Jeep, RAM) oraz Mazda. Co ciekawe wielu z tych producentów należy również do wspomnianego Google Automotive Alliance, czyli prawdopodobnie będziemy mogli sobie wybrać czy chcemy samochód w którym może się zawiesić zegarek czy może taki który zawsze odpala :)

Jeśli zaś nie chcecie zmieniać samochodu i jednocześnie mieć CarPlay to będzie można dokupić stacje multimedialne z wbudowanym CarPlay. Będą je produkować na pewno Alpine i Pioneer.

8 Comments

  1. Chyba tylko Renault się opiera.

  2. Grzegorz Stępień

    „(…) prawdopodobnie będziemy mogli sobie wybrać czy chcemy samochód w którym może się zawiesić zegarek czy może taki który zawsze odpala :)” <<<<< – – – – – Norbi, za ten tekst wybaczam Ci nawet literówki jakie czasami się pojawiają w Twoich wpisach. ;-)

  3. Oby nie trzeba było wybierać, bo wygodniej by było gdyby były kompatybilne z oboma systemami.

  4. Komu potrzebne takie gówno w samochodzie?

  5. Podstawa takiego systemu w samochodzie jest nawigacja. I chyba tylko samobojcy zdecyduja sie na system Apple wiedzac co reprezentuja soba Mapy Apple.

  6. Ale przecież będziesz mógł zainstalować co chcesz – Automapa, TomTom itp

  7. Czekaj, czekaj, w sumie nie jestem użytkownikiem kolorowego systemu , ale czy to nie super ficzer z ios od lat nie poprawiony powodował (powoduje nadal ), że miliony użytkowników spóźniały się do pracy ?? Czyli mam to rozumieć, że na Androidzie wszystko będzie chodziło, a na ios się zawiesi albo co gorsza będzie pokazywać nie tą godzinę lub budzik nie zadzwoni .

  8. Hmm to był błąd w jednej wersji systemu szybko poprawiony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *