iPod Air Hi-Fi – projekt zakończony

Jakiś czas temu wspominałem Wam w Historii iPodów o największym z nich czyli iPod Hi-Fi. Na końcu pisałem, że zamierzam swojego przerobić na wersję z obsługą AirPlay. Jako, że głośnik miał popsute złącze Docka wymyśliłem plan który zakładał włożenie do środka AirPort Expresa M9470LL, który miał być zasilany z tego samego złącza co iPod Hi-Fi i podpięty wewnętrznie z głośnikiem  za pomocą kabla optycznego. 

Niestety mimo bardzo dobrego wyglądu zewnętrznego w trakcie przeróbek pojawiły się kolejne problemy. Okazało się, że nie tylko złącze Docka jest popsute ale także wzmacniacz oraz, że w środku jest tak mało miejsca, że AirPort się nie zmieści. Niestety kilka prób naprawy i ułożenia elementów się nie udało i iPod Hi-Fi wylądował na półce na kilka miesięcy.
Sam nie wiem dlaczego, ale ostatnio wróciłem do tematu i podszedłem do niego od innej strony. Mówiąc motoryzacyjnym językiem zdecydowałem się na SWAP silnika. Za dawcę silnika (wzmaczniacza) posłużyła jakaś stacja dokująca JBL. Miała porównywalną moc i na pierwszy rzut oka powinna zasilić trzy głośniki z iPoda Hi-Fi. Teraz pozostało tak poukładać wszystko w środku i tak połączyć aby działało. W ruch poszła lutownica (muszę kupić jakąś porządną bo taka za 27 zł z Reala nie daje rady :)) i trochę innych narzędzi. Udało mi się rozdzielić płytkę ze złączem DOCK i zainstalować ją działającą w fabrycznym miejscu. W fabrycznym miejscu jest tez umieszczona dioda do sterowania za pomocą pilota. Oczywiście w środku wylądował AirPort Express podpięty pod wzmacniacz. Niestety jest to połączenie analogowe bo wzmacniacz z JBL nie posiadał wejścia optycznego. Nie działają też dotykowe przyciski głośniej-ciszej, niestety za nic nie potrafiłem ich podpiąć pod sterowanie jakie były w zaadaptowanym wzmacniaczu.
Całość podłączamy do prądu tylko jednym kablem wpinanym w fabryczne miejsce i uzyskujemy jedyny w swoim rodzaju głośnik iPod Hi-Fi z technologią AirPlay. Plan na przyszłość to włożenie odrobinę mocniejszego wzmacniacza bo ten nie do końca daje sobie radę z zasileniem Subwoofera.

13 Comments

 1. Przycisków nie udało Ci się podłączyć ponieważ są to sensowy pojemnościowe. „Odczytywanie” ich stanu jest trochę bardziej skomplikowane niż otwarty/zamknięty obwód :-/

 2. Wiem niestety, jakieś pomysły?

 3. Szkoda ze tak na odpierdyl to zrobiles :-)

 4. ??? dlaczego tak uważasz?

 5. cyt. „Plan na przyszłość to włożenie odrobinę mocniejszego wzmacniacza bo ten nie do końca daje sobie radę z zasileniem Subwoofera.” :)

  Poza tym – pare innych rzeczy nie dziala – a mogloby

  i nie na odpierdOl tylko na odpierdYl :) to lagodniejsza forma :)

 6. Wzmacniacz ciężko dobrać bez długich testów, dlatego do wymiany. Oprócz niego tylko przyciski nie działają i raczej się nie da aby działały.

 7. Da się, da się tylko trzeba trochę inwęcji :)
  http://www.tme.eu/pl/details/at42qt1040-mmh/drivery-uklady-scalone/atmel/
  do tego płytka drukowana – wykonana samodzielnie i połączenie ze wzmacniaczem.

  Pozdrawiam i polecam elektrodę przy dokonywaniu podobnych modyfikacji.

 8. wieś tańczy i śpiewa…..

 9. ja tam nie wnikam gdzie mieszkasz

 10. „inwęcji” – hahahahaha!!!

 11. Od początku kibicowałem projektowi bo sam bym taki chętnie zmontował. Szkoda, że nie udało się w oryginalnym składzie ale zawsze to coś ;) AirPort wszedł w całości czy też go rozmontowałeś?

 12. udalo sie zrobic iPod HiFi? :)

  Co sadzisz Norbi o tym glosniku + ……….. iPhone 4S na stale podpiety w Dock – gratisowo Siri by byla? Dzialaloby to?

  iPhone 4S tanie jak barszcz teraz.

  Hey Siri always on chyba by dzialalo jak 4S bylby podpiety do zasilania przez dock

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *