Netatmo World Map

Netatmo World Map

Może pamiętacie jak jakiś czas temu pisałem Wam o Netatmo. To wpinana do domowej sieci stacja pogodowa składająca się z dwóch modułów, jednego wewnętrznego i drugiego zewnętrznego. Moduł zewnętrzny mierzy nam temperaturę i wilgotność, ten wewnętrzny dokłada jeszcze ciśnienie, stężenie CO2 oraz  poziom hałasu.
Do tej pory pomiary były dostępne tylko dla nas, ale jakoś dwa lub trzy dni temu to się zmieniło. Producent stacji pogodowej odpalił serwis Netatmo World Map, który jest po prostu WOW. Każdy użytkownik stacji pogodowej Netatmo domyślnie wysyła swoje dane z czujnika zewnętrznego, a dane te potem są wyświetlane właśnie na tej mapie świata. Dzięki temu możemy zobaczyć jak zimno jest dokładnie tej chwili w Norman Wells i jak gorąco w Porlamar. Dane są pobierane na żywo ze stacji pogodowych, a tych stacji jest już tyle na świecie, że stworzyła się już całkiem spora publiczna sieć metrologiczna. Oprócz temperatury możemy odczytać także wilgotność i ciśnienie. Takich danych na żywo nigdzie nie znajdziecie.
Przy okazji jestem bardzo zaskoczony, że gadżet kosztujący prawie 800 zł, jest tak bardzo popularny w Polsce. Przy odrobinie szczęścia znajdziecie obok swojego miejsca kogoś, kto ma zainstalowaną stację. Nawet jakiś mój sąsiad ją posiada, muszę go poznać bo to na pewno gadżeciarz. Jeśli chcecie sprawdzić jaka pogoda jest u mnie to zapraszam TU :)W tej chwili w Netatmo brakuje mi tylko wsparcia dla IFTTT i jestem naprawdę bardzo zdziwiony, że jeszcze go nie ma.

 A właśnie …. wpisujcie miasta :)

22 Comments

 1. Michał Kruczek

  No to już wiem jaki prezent zrobię sobie pod choinkę ;-), powiedzcie mi tylko jak długo trzymają baterie w zewnętrznym module oraz jaka jest maksymalna odległość pomiędzy modułami tak by mogły ze sobą rozmawiać.

 2. Norbert Cała

  w maju odpaliłem stację. W module zewnętrznym są dwie baterie AA, Na dziś mam nadal tak około 90% naładowania

 3. Michał Kruczek

  Dzięki za szybka odpowiedz. Obawiałem sie ze zmienne warunki atmosferyczne mogą mieć niekorzystny wpływ na prace baterii.

 4. Czy to normalne, że stacje położone w odległości kilkuset metrów od siebie, pokazują 5 stopniową różnicę temperatur?
  To jakiś żart, czy ja nie znam się na meteorologii?. ;)

 5. Pomyśl.. Wystarczy, ze ktoś postawi czujnik przy nieszczelnym oknie.

 6. Nie chciałbym popadać w paranoję, jednak ta mapa jest jak karteczka przypięta do drzwi: Drodzy Sąsiedzi. Mam kasę na fajne, drogie gadżety. Pewnie w domu mam ich więcej. Przyjdź zobacz… najlepiej jak wyjadę na wczasy.

 7. No chyba jednak popadasz. Jeśli to blok to raczej konkretnego mieszkania nie znajdziesz. Jeśli dom to złodziej serio lepiej będzie wiedział po ogrodzeniu i po samochodach na podejdzie czy ktoś ma kasę czy nie.

 8. Być może masz rację. Jak Ty jestem gadżeciażem, mam trochę zabawek w domu, jednak tej nie kupię właśnie z tego względu (mieszkam na osiedlu domków jednorodzinnych, pod lasem), że wyświetla na mapie położenie termometru za prawie tysiąc złotych.

 9. Ale przecież oczywiście mozesz to wyłączyć i nie podawać danych publicznie

 10. Pomyśl… podpowiedź (sarkazm).

 11. i jest to rozsądne rozwiązanie, jeśli jak mówisz – jest opcja wyłączenia lokalizacji publicznej. Sama idea jest świetna, jednak wydaje mi się, że całkowicie wystarczyłoby skazanie miasta bądź dzielnicy pomiaru. Dokładna lokalizacja co do ulicy w przypadku pogody wydaje mi się zbędna.

 12. Tak naprawdę to Ty sam ustawiasz na mapie Twoją stację. Możesz ją przestawić na środek osiedla :)

 13. o widzisz… i tutaj traci sens mój pierwszy wpis :)

 14. Miałem podobne „paranoje” jak Darek jednak jeśli jest tak jak mówisz to super wiadomość :-)
  Swoją drogą….można temperaturę z Pcimia Dolnego ustawić gdzieś w Afryce :))))
  Mam nadzieję, że ludzie jednak nie będą robili takich żarcików bo się to kiepsko przełoży na wiarygodność.

  Spójrz na Wrocław… albo to właśnie taki przypadek albo ktoś ma moduł zewnętrzny przy kaloryferze :-) Wszędzie około 5 stopni, a u jednego wrocławianina 19 !!! :D

 15. Ten moduł zewnętrzny to w cudzysłowie jest – czyli równie dobrze może być to moduł w mieszkaniu w pokoju dziecka itp.

 16. A swoją drogą… tylko moduł „zewnętrzny” rozumiem wysyła dane w świat? Moduł „pokojowy” nie udostępnia swoich danych?

 17. Tak baza nie wysyła danych.

 18. ahh nie ma to jak nasza biedna Polska wschodnia – brak stacji w promieniu kilkuset kilometrów, a najbliżej ta na Ukrainie ;)

 19. szkoda pieniędzy!!, kupiłem stacje wczoraj (13 grudnia) a dzisiaj została zwrócona, za sprzęt zapłaciłem 1350 zł (stacja+czujnik zewnętrzny+2 czujniki wewnetrzne), wskazania temperatury różniły się o 1-3 stopni, wilgotności nawet 40%, o wskazaniach poziomu dwutlenku węgla nie wspominam bo to było science-fiction, oczywiście czujki stały obok siebie przez kilka godzin, itp.Czujnik temperatury zewnętrznej podawał temperaturę o około 1.5 stopnia niższą niż powinien, a wilgotność cały czas 66%, chociaż padał deszcz a inne urządzenia wskazywały 98 lub 100. Ogólnie fajny pomysł, od strony technicznej fatalnie wykonane i dodatkowo marnej jakości plastik

 20. Michał Kruczek

  Hmm dzięki za cenne uwagi, ogólnie chciałbym wcześniej też potestować żeby nie było właśnie takich smaczków jak u Ciebie. Może warto się jednak wstrzymać z zakupem i poczekać na wydanie drugiej rewizji sprzętu.

 21. Mam taką prawie profesjonalną stację pogodową w ogródku – wskazania co do dziesiątej części stopnia takie same jak w NetAtmo. W domu wskazuje tyle samo co termostat pieca. Co co CO2 się nie wypowiem bo nie mam jak sprawdzić. Moim zdaniem jest bardzo wiatygodnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *