Odkąd mam MacBooka Air z 10.9 zamarzyły mi się słuchawki z wbudowanym AirPlay – 10.9 w końcu dobrze obsługuje AirPlaya. Wpisuję więc w Google „AirPlay Headphones” i zero – same śmieci. Okazuje się, że nie ma żadnych słuchawek z wbudowanym AirPlayem. To aż dziwne bo było by to niesamowicie użyteczne. Mam nadzieję, że jakieś się pojawią – może na nadchodzących targach IFA coś znajdę.
Tymczasem trzeba sobie zrobić własne słuchawki AirPlay. Miałem w domu słuchawki Sennheiser RS 170. Używałem ich dwa razy … nie przepraszam raz. Muzyki w domu słucham zazwyczaj z komputera i dla mnie to żadna różnica czy muszę podłączyć bezprzewodowe słuchawki kablem do komputera czy przewodowe – tak czy tak muszę coś podłączyć. Na szczęście miałem w domu jeszcze jeden wolny AirPort Express – jeden będzie wykorzystany w projekcie iPod Hi-Fi AirPlay.
Dalej nic prostszego – AirPort do prądu, stacja bazowa słuchawek do prądu, stacja bazowa słuchawek kabelkiem Mini Jack <-> Mini Jack do AirPorta i koniec. Mam bezprzewodowe słuchawki dostępne po AirPlay. Mogę na nich słuchać muzyki z MacBooka, iPhone’a oraz z Apple TV gdy oglądam jakiś film (Apple TV potrafi wysłać dźwięk po AirPlay). Rozwiązanie genialne i nie rozumiem dlaczego nikt tego nie robi. Tak samo jak nie rozumiem dlaczego nikt nie robi telewizorów z AirPlay.
Mały Tips, jeśli chcecie zmienić wyjście dźwięku w OS X to kliknij na ikonkę głośnika w menu z wciśniętym ALT. Pojawi się wtedy wybór wyjścia dźwięku. Niestety dopiero od 10.9 pojawiają się tam wszystkie urządzenia AirPlay
Pingback: Najtańszy sposób na głośnik AirPlay | iPod.info.pl — iPod, iPad, iPhone - Blog informacyjny